Nepotřebný Řezník rozhodl duel proti Boleslavi. Strašně důležitá výhra, hlásil krajní bek Plzně

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 26. červenec 2021 10:33
Nepotřebný Řezník rozhodl duel proti Boleslavi. Strašně důležitá výhra, hlásil krajní bek Plzně Foto: FCVP

Už byl jednou nohou na odchou z Plzně. Fotbalista Radim Řezník se v létě stal v Plzni nepotřebným a vedení klubu dlouholeté opoře dalo svolení hledat si nové angažmá. Dvaatřicetiletý krajní obránce ale kvůli rozsáhlé marodce nakonec v týmu Viktorie zůstal a v úvodním utkání nové sezóny rozhodl duel s Mladou Boleslaví, kde ještě na jaře hostoval. 

"Vyšlo to tak, že první kolo bylo s Boleslaví a dal jsem gól. Nebyl jsem tam nějak dlouho, ale jsem rád za gól a za to, že jsme urvali tři body. Nějaké hecování proběhlo jenom s boleslavským kondičákem, který je Plzeňák a docela jsme si sedli. S hráči moc ne," prohlásil Řezník.

Zkušený krajní bek přiznal, že zápas nebyl úplně podle představ. "Začátek je vždycky těžký. Na start soutěže je to strašně důležité, hlavně doma. Bylo to odpracované, každý se vydal. Viděli jsme, jaké bylo počasí, hráči měli i křeče. Jsme rádi, že jsme to zvládli," uvedl ostravský odchovanec, který musel v 67. minutě střída. "Trochu mě zatáhlo u lýtkového svalu, u achilovky. Rozhodli se, že mě vystřídají, možná bych si řekl i já. Doufám, že to nebude nic vážného a bude to jenom zatáhlé. Kluci mě musí dát dohromady, abych byl co nejdříve dobrý," přiznal.

Svěřenci trenéra Michala Bílka ve čtvrtek sehrají v Jerevanu odvetu 2. předkola Evropské konferenční ligy s běloruským Dynamem Brest. Favorizovaná Plzeň úvodní zápas doma vyhrála 2:1. "Každé vítězství je pro nás dobré. Viděli jsme, že Brest umí hrát fotbal a nečeká nás nic jednoduchého. Hrajeme v Jerevanu, kde bude teplo, takže to musíme zvládnout. Škoda, že jsme v prvním zápase nepřidali třetí gól, mohlo to skončit jinak, ale dostali jsme na 2:1. Ale jsme dost zkušené mužstvo a věřím, že postoupíme," dodal.