Nepomuk zažívá dopravní peklo, oprava průtahu dává řidičům zabrat

Zveřejněno v Video ZAK
Od - pondělí, 15. květen 2023 15:47

Média

Nepomuk leží na hlavní trase z Plzně do Písku a do Českých Budějovic. Vloni tam začala oprava průtahu obcí, při které došlo i na položení kanalizace a stavbu chodníků. Jenže se tak nestalo a řidiči musí počítat s komplikacemi dál.

„Investičně to platí Ředitelství silnic a dálnic společně s městem Nepomuk. Předpokládaný stavební náklad je 26 milionů korun. Měli bychom být schopni dokončit do konce listopadu letošního roku," prohlásil tehdy ředitel plzeňské pobočky ŘSD Miroslav Blabol. 

Jenže nestalo se tak. V listopadu přišly první mrazy a silničáři nestačili položit finální asfaltový povrch. Dokončení se odsunulo na jaro. V úterý začalo frézování poškozeného povrchu a provoz tady řídí kyvadlově semafory. Na obou stranách se tvoří kolony. "Tento týden by měli připravit všechno pro tu finální vrstvu, která má být příští týden hotová, a to včetně barevného dopravního značení," podotkl starosta Nepomuku Vladimír Vokurka.

Rozsah té stavby je od stávající okružní křižovatky ke sjezdu u Normy. A než bude hotovo, čekají na řidiče dlouhé kolony. Především ve směru na Plzeň musí být řidiči velmi trpěliví.

Nepomuk zažívá dopravní peklo, oprava průtahu dává řidičům zabrat ilustrační. Foto: pixabay