Další komplikace pro neočkované. Ztíží se jim přístup na hromadné akce nad 1000 lidí!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 4. listopad 2021 10:19
Další komplikace pro neočkované. Ztíží se jim přístup na hromadné akce nad 1000 lidí! ilustrační. Foto: Nemocnice PK

Na akcích nad 1000 lidí nebudou uznávany antigenní testy na covid-19. Po dnešním jednání Centrálního řídícího týmu to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Jedná se tak o další výraznou komplikaci pro neočkované.

„Navrhneme, že u akcí nad 1000 osob se bude vyžadovat z metody OTN pouze PCR testy, u akcí pod tisíc účastníků to budou i antigenní testy,“ řekla hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Novinku bude v pátek schvalovat vláda. Ta by měla projednávat také návrh zkrácení platnosti testů při návštěvě sociálních zařízeních PCR testy na tři dny a antigenní na jeden den platnosti.

Vláda také bude schvalovat povinnost předložení očkování, testu nebo prodělané nemoci i v lyžařských areálech. Při nákupu jízdenek to mají podle Svrčinové kontrolovat pokladní. Změny by měly platit od 22. listopadu. 

Jednání Centrálního řídícího týmu se zúčastnili i odborní zástupci AntiCovid týmu budoucí vládní koalice. Podle ministra Vojtěcha oznámil, že jednání by se měla konat pravidelně.