Nemocnice v kraji hlásí obrovský nárůst pacientů s covidem

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 2. březen 2021 10:53
Koronavirus Ilustrační foto: Pixabay

Nárůst hospitalizovaných pacientů s covidem prudce vzrostl. Jen za pondělí a noc na úterý přibylo v nemocnicích v kraji 61 pozitivně testovaných. Všechny nemocnice jsou doslova za hranicemi svých kapacit.

Celkem bylo v úterý hospitalizováno 660 pacientů, z toho 105 v těžkém a 389 středně těžkém stavu. V pondělí ráno přitom bylo podle oficiálních informací v nemocnicích 599 pacientů. Z těchto pacientů 115 vyžaduje intenzivní péči, u dalších tří je poskytována vysoko-průtoková oxygenoterapie na standardním lůžku.

V tuto chvíli je v celém kraji k dispozici už jen 19 standartních covidových lůžek. Intenzivní covidová lůžka už nejsou volná žádná. Podle mluvčí kraje Evy Mertlové se za pondělí uskutečnil převoz dvou pacientů ve standartní péči mimo kraj. "Nemocnice se ještě budou snažit vyprofilovat pár lůžek pro standartní péči, ale naráží bohužel mimo jiné na nedostatečnou personální kapacitu pro tato lůžka C+. Situace v našem kraji je v tuto chvíli skutečně kritická a my nadále apelujeme na všechny, aby alespoň po dobu platnosti omezení pohybu opravdu kontakty se všemi i členy rodiny, s nimiž nežijí, omezili a snažili se dodržovat základní pravidla," dodala Mertlová.