Náměstí v Plzni obsadily trhy. Co na nich najdete?

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pondělí, 11. říjen 2021 12:09
Náměstí v Plzni obsadily trhy. Co na nich najdete? Foto: M. Osvaldová

Až do neděle 17. října se na náměstí Republiky v Plzni konají Havelské trhy. Návštěvníci se mohou těšit na 50 stánků s řemeslnými výrobky a občerstvením. Každé odpoledne zpestří hudební program.

Podle organizátora Emila Procházky se jedná o první letošní trhy. "Naposledy jsme organizovali loňské adventní, pak už se další kvůli koronavirové krizi konat nemohly,“ uvedl. Havelské trhy budou podle jeho slov spíše komornější, návštěvníci se mohou těšit zhruba na pět desítek stánků s řemeslnými výrobky i občerstvením. Pro mlsné jazýčky budou připraveny dobroty jako je staročeský trdelník, svařák, medovina a lahodné sýry a klobásky. Můžete se také těšit na ukázky lidových řemesel v podání řezbářů, kovářů nebo výrobců svíček a keramiky.

Připraven bude i odpolední kulturní program. V pondělí 11. října ho odstartuje plzeňská country kapela Lignit, v úterý vystoupí Kateřina Misíková a Jakub Kořínek, ve středu zahrají muzikanti z MHS country, ve čtvrtek koncertuje kapela Fregata, v pátek vystoupí plzeňská dívčí vokální skupina Tutti Voci, v sobotu Elegie rock a v neděli havelské trhy uzavře staropražská kapela Šmrnc.

Další trhy, tentokrát martinské, by na plzeňském náměstí Republiky měly začít 2. listopadu, potrvají devět dní. Adventní trhy pak začnou 23. listopadu a zaplní náměstí Republiky na celý měsíc. „Plánované akce se budou konat, jen pokud to dovolí epidemická situace,“ upozornil Emil Procházka.

Fotogalerie