Náměstek Zarzycký: Regionální fotbalová akademie Plzeňského kraje je skvělý projekt

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 28. únor 2020 18:28

Šest sportovních akademií podporuje ze svého rozpočtu město Plzeň. Jako úplně první byla v roce 2015 uzavřena spolupráce s fotbalovou akademií, která funguje při Fotbalové asociaci ČR, ale zároveň vychovává talenty pro FC Viktorii Plzeň.

Ve čtvrtek došlo v prostorách městského stadionu ke slavnostnímu podpisu dotační smlouvy za účasti prvního náměstka primátora Romana Zarzyckého a statutárních zástupců akademie Miloslava Vostrého a Petra Žitka. „Město Plzeň se snaží pro fotbal, který nás ve světě skvěle prezentuje, pravidelně zvelebovat a rozšiřovat sportovní prostory. Jsem rád, že se v minulém roce podařilo vybudovat na Skvrňanech tréninkové prostory pro akademii, ale také zainvestovat zde ve Štruncových sadech a vystavět pamětní místo Bránu borců,“ pochválil činnost města Plzně první náměstek primátora Roman Zarzycký.

„Rád bych poděkoval městu Plzeň za systematickou podporu nejen Regionální fotbalové akademie, ale i ostatních sportovních akademií,“ uvedl předseda Správní rady Regionální fotbalové akademie Miloslav Vostrý.

Celková částka pro Regionální fotbalovou akademii byla oproti loňskému roku navýšena, což kvitoval Petr Žitek předseda VIKTORIA PLZEŇ – fotbal, z.s.. „Tato finanční podpora Regionální fotbalové akademie umožňuje rozvíjet především nespecifickou část činnosti akademie jako je stravovací systém, diagnostiku, rekondiční a rehabilitační péče. Tyto složky jsou stále více a více vnímány jako nedílnou a důležitou součástí práce s mladými sportovními talenty. Díky navýšení podpory je také zaručena větší a plynulá spolupráce Regionální fotbalové akademie s navazující Klubovou akademií Viktorie Plzeň a tím i zvýšení počtu kvalitních odchovanců Viktorie Plzeň v nejvyšších fotbalových soutěžích," uvedl Žitek.

Na základě Memoranda na podporu sportu je systém akademií i pomáhající sportovnímu prostředí v Plzni. Klub FC Viktoria Plzeň odvádí za prodej odchovanců 1% částky do rozpočtu města Plzně. Tato částka je poté použita výhradně na podporu mládežnického a hendikepovaného sportu.