Náměstek hejtmana Honz byl pozitivně testován na koronavirus, zní z hejtmanství

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 30. březen 2020 10:41
Zastupitelstvo Plzeňského kraje Zastupitelstvo Plzeňského kraje. Ilustrační foto. Richard Beneš

Náměstek hejtmana Zdeněk Honz (ČSSD) byl podle informací redakce Plzeň.cz pozitivně testován na koronavirus COVID-19. Po radní Radce Trylčové (ODS) by šlo o druhého člověka z vedení Plzeňského kraje, u kterého byla potvrzena nákaza. Honz výsledek testů nepotvrdil ani nevyloučil.

Zdeněk Honz

Informaci redakci Plzeň.cz potvrdily již dva zdroje. Honz byl stejně jako ostatní členové krajské rady testován poté, co byla nákaza prokázána u radní pro životní prostředí Radky Trylčové (ODS).

Honz v neděli na dotaz, zda byl pozitivně testován na koronavirus, odpověděl vyhýbavě. „Svůj zdravotní stav neperu na veřejnosti,“ reagoval Honz s tím, že je v karanténě kvůli účasti na březnové krajské radě. U Honze by byla situace závažná i proto, že má v gesci krajské domovy pro seniory. Zda některý z nich za posledních 14 dnů navštívil, se zatím nepodařilo zjistit.

Hejtman: Jsem negativní

S dobrou zprávou naopak přišel hejtman Josef Bernard. „Poslušně hlásím… Hejtman je negativní, tedy na koronavirus,“ sdělil v neděli večer Bernard na své veřejné facebookové stránce.

Krajští radní a úředníci krajského úřadu podstoupili testy a byli umístěni do karantény poté, co se nákaza prokázala u radní Trylčové. Všichni se totiž společně setkali 16. března na jednání krajské rady. Žádný z účastníků jednání tehdy neměl roušku. Vláda schválila povinnost nosit roušku na svém mimořádném jednání 18. března, a to s účinností od 19. března.

Trylčová informace o svém zdravotním stavu zveřejnila ve čtvrtek 26. března. „Byla jsem pozitivně testována na nemoc COVID-19. Nemoc u mne zatím má naštěstí lehký průběh, takže se budu léčit v domácím prostředí. Po pozitivním testu jsem hygieniky informovala o všech svých kontaktech v kritické době,“ uvedla na svém facebookovém profilu Trylčová.