×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

Na Slovanech funguje první plzeňské iHřiště

Zveřejněno v Aktuálně ZAK
Od - čtvrtek, 15. září 2022 13:16
Na Slovanech funguje první plzeňské iHřiště foto: ÚMO 2

Ve Škoda Sport parku v Plzni na Slovanech funguje nové interaktivní hřiště, tzv. iHřiště. Jedná se o soubor sportovních stanovišť ve venkovním prostředí, která lze propojit s aplikací z chytrého telefonu. Jde o novinku v celé Plzni.

„Za pomoci chytrého telefonu, bez nutnosti připojení k internetu, umožňuje plnit úkoly na stanovištích zaměřené na hru, kvízy, cvičení a je možné navštěvovat i různá další iHřiště a soutěžit. Děti i dospělí tak mají další možnost, jak hravou formou sportovat,“ sdělila místostarostka druhého plzeňského obvodu Eva Trůková. Na pořízení iHřiště se se obvod spolupodílel částkou 96 tisíc korun a odbor sportu Magistrátu města Plzně částkou 65 tisíc korun.

Aktivity na iHřišti jsou určeny pro všechny věkové kategorie. Bavit se může každý sám nebo lze soutěžit a porovnávat své výsledky s přáteli. Po přihlášení do aplikace podle aktuální polohy mohou děti na všech interaktivních hřištích naskenovat cedulku a plnit úkoly. U jednotlivých sportovišť se aktivity spustí už samy.

Celkem jich je v ČR asi padesátka iHřišť a další postupně přibývají. Sportovní aktivity a soutěže se liší podle jednotlivých lokalit. Kromě pohybových aktivit, jako je workout, tu děti najdou i hledání pokladu, různé kvízy, ale i pexeso, nebo naučné stezky. Mohou také běhat trasy mezi různými stanovišti. Aplikace tak procvičuje znalosti napříč obory.

A jak si vlastně na takovém hřišti hrát? Aplikaci si pohodlně stáhnete načtením QR kódu z informační tabule na začátku areálu Škoda sport parku, která uvádí i zákres jednotlivých stanovišť, které jsou rozděleny na hřiště Volejbal a Skatepark, přičemž každé obsahuje 8 stanovišť.