Na hranicích se tvořily dlouhé kolony. Absenci roušky zatím policisté v kraji řešili jen domluvou

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 21. březen 2020 11:56
kontroly, hranice, policie Česko-německé hranice. Foto: Policie ČR

Konec pracovního týdne se výrazně projevil také na hraničním přechodu na Rozvadově. Místy se totiž tvořily až pětikilometrové kolony. Policisté také dohlížejí na nařízení vlády, kdy je mimo jiné povinnost nosit roušky. Zatímco třeba v Děčíně nebo v Mladé Boleslavi už pokuty padly, v Plzeňském kraji policisté zatím vše řešili domluvou.

V průběhu pátečního dne směrem do České republiky policisté zkontrolovali přes 11 tisíc vozidel, odepřeli vstup 41 z nich. Opačným směrem vyjelo v Plzeňském kraji přes 4000 vozidel a 36 z nich byl výjezd odepřen. "Nejčastěji je odepřen výjezd z důvodů, že si lidé chtějí nakoupit v Německu, vybrat z bankomatu či si vyřídit osobní záležitosti za hranicemi," popsala policejní mluvčí Martina Korandová. Nejvíce řidiči využívali přechod na Rozvadově, převážně šlo nákladní dopravu. Místy se tvořily kolony v délce zhruba pět kilometrů. V sobotu už byl ovšem provoz zatím minimální.

Policisté také nadále dohlížejí, zda lidé dodržují daná nařízení vlády a na průběh veřejného života. "Během dne kolegové zaznamenali několik případů, kdy občané na veřejnosti nenosili roušky. Zatím je na nové nařízení upozornili a vyřešili domluvou, ale pokud by to lidé nerespektovali, budeme to řešit," upozornila Korandová.