Aktualizováno: Na Americké se střílelo! Pachatel se přišel sám udat na policii

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 19. říjen 2021 08:49

Aktualizováno 17:22 V Plzni na Americké ulici přímo u trolejbusové zastávky Mrakodrap se v úterý po osmé hodině střílelo. Ozbrojený muž tam nejprve fyzicky napadl muže, pak několikrát vystřelil do vzduchu. Poté, co po něm policisté několik hodin pátrali, se muž odpoledne přišel sám přihlásit na služebnu na Doubravce.

Policisté přijali oznámení o střelbě na Americké ulici v Plzni před půl devátou. Na místo vyjelo několik policejních hlídek k prověření události. "Podle prvotních informací se měl incident odehrát mezi neznámým pachatelem a poškozeným mužem ročník 1963, kterého měl útočník fyzicky napadnout, a to úderem do obličeje. Tím mu měl způsobit zranění, které si vyžádalo péči přivolaných záchranářů. Po incidentu pachatel z místa utekl a přitom měl do vzduchu několikrát vystřelit z krátké střelné zbraně," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Nikdo jiný naštěstí žádné zranění neutrpěl. Podle svědků ale nastal na místě zmatek. "Když střílel, utíkala jsem do průchodu," říkala na místě jedna ze svědkyň incidentu.

Krátce po 14. hodině se podle policistů podezřelý muž sám dostavil na služebnu Městské policie Plzeň – Doubravka, kde se k činu doznal. "Strážníci muže zajistili a předali policistům ČR. Policisté jej převezli k podání vysvětlení na obvodní oddělení Plzeň-střed a u muže zajistili zbraň, která bude předána k odbornému zkoumání. Muž se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu a také testu na omamné a psychotropní látky, obě zkoušky s negativním výsledkem," informovala policejní mluvčí Eva Červenková. V současné době policisté s dvaadvacetiletým mužem provádějí procesní úkony trestního řízení a celým případem se dále zabývají.