Muž nakupoval s pistolí v ruce. Skončil v policejních poutech

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 31. březen 2020 16:58
ViewImage Foto: Policie ČR

Pořádně zděšení zavládlo v jednom ze supermarketů v Plzni. Muž si tam vyrazil na nákup s pistolí v ruce. Policisté muže vypátrali a zjistili, že se naštěstí jednalo jen o dětskou zbraň. 

Foto: PČR

"V pondělí před půl sedmou večer přijali policisté na lince tísňového volání 158 oznámení, ve kterém oznamovatelka uvedla, že se  neznámý muž pohybuje uvnitř nákupního střediska v Plzni na Borech se zbraní v ruce, a že je právě na odchodu z prostoru prodejny," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

S ohledem na to, že popis podezřelé osoby muži zákona obdrželi během pár minut, začali okamžitě po muži pátrat, a to nejen v blízkosti nákupního centra. "Ani ne po dvaceti minutách se podařilo policistům pořádkové jednotky muže vypátrat v Prokopově ulici a zajistit ho. Dvaatřicetiletému cizinci zajistili zbraň, přičemž zjistili, že se jedná o plastovou dětskou hračku," uvedla Hokrová s tím, že dechová zkouška na alkohol byla pozitivní s výsledkem téměř půl promile alkoholu. "Dalším šetřením bylo vyloučeno, že by muž maketou na někoho v obchodě mířil nebo někoho jinak ohrožoval. Případ je nadále šetřen borskými policisty jako přestupek," dodala policejní mluvčí.