Musíme zapracovat na produktivitě, vidí kouč Guľa nedostatky ve hře Viktorie

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 11. srpen 2020 23:01
hybš Foto: FCVP

Druhý zápas na soustředění, druhá výhra a opět s čistým kontem. Proti St. Pöltenu se fotbalisté Viktorie Plzeň prosadili až po půli, kdy se trefili Jakub Brabec a Tomáš Chorý. „Vítězství potěší, to je jedna věc, ale důležitější je, že to byl velmi solidní zápas z naší strany,“ pochvaloval si trenér Adrian Guľa.

Foto: FCVP

„Jsem rád, že jsme i v závěru mohli vyrotovat sestavu a všichni zdraví hráči naskočili do zápasu. Herně, pohybově i z hlediska šancí to byl velmi dobrý výkon. Šance přicházely po velmi solidních kombinacích, akorát musíme zapracovat ještě na produktivitě. Vážím si ale velmi dobré defenzivní činnosti, i když tam samozřejmě jsou nějaké věci, například návratové pozice, couvání zpět, vytlačování soupeře, které si musíme probrat,“ zhodnotil slovenský trenér zápas.

Šance viktoriánů přicházely již v prvním poločase, ale nebyly gólové. „Jsme v přípravě, takže potřebuji vidět i reakce týmu, když neproměníme šance. Trochu jsme ztratili trpělivost, takže jsme si to v kabině řekli. Ale je podstatné, že pak ve druhé části dokázali kluci dotáhnout zápas do vítězného konce s čistým kontem,“ řekl Guľa.

Ve druhém poločase vyzkoušel vedle sebe dva útočníky – Lukáše Matějku a Tomáše Chorého. „Lukáš je s námi a zasloužil si šanci a pozornost, tak jsme se rozhodli je dát spolu do hry. V presinkových situacích to bylo na dva útočníky, ale když jsme chtěli dominovat, tak měli trochu jiné úlohy. Oba se toho zhostili dobře a podpořili slušný výkon Bogyho v první části. Čoro (Chorý) dal navíc gól ze standardky, což je fajn, jsem rád, že jsme viděli všechny tři,“ pochvaloval si kouč.

Po svém zranění si poprvé v plzeňském dresu zahrál Matěj Hybš. „V první řadě jsem šťastný, že jsem si s klukama konečně mohl zahrát a nasát zápasovou atmosféru. Těch 45 minut mi ale úplně stačilo. Je znát, že jsem dlouho nehrál. Ale myslím si, že každým tréninkem se posouvám a získávám sebedůvěru i kondici. Nebude to trvat dlouho a budu v plné síle,“ uvedl.

Na 2:0 uzavřel střelecký účet v závěru Tomáš Chorý, který se prosadil po standardní situaci. „Od první minuty jsme dnes dominovali. Na míči jsme byli lepší, soupeř se nás snažil presovat, ale moc mu to nevycházelo. V prvním poločase jsme mohli vést klidně 3:0, škoda, že to klukům nespadlo. Ale celý zápas jsme prostě zvládli. Jsem rád, že se mi podařilo vstřelit gól, ale hlavně, že jsme vyhráli s čistým kontem vzadu,“ byl spokojený vytáhlý forvard.