Musíme si pomáhat. Nový projekt informuje o aktuálních nabídkách restaurací a obchodů v Plzni

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 25. květen 2020 22:16
100639119_3346433342046964_733047838212096_n Primátor Martin Baxa se stal patronem projektu.

Uprostřed koronavirové krize spontánně vznikl projekt Musíme si pomáhat v Plzni. Jeho původním účelem bylo sdružování informací o fungujících podnicích a službách v Plzni v nouzovém stavu s cílem pomoci podnikatelům a živnostníkům v této složité době. Nyní má iniciativa ambici pokračovat jako platforma sdružující plzeňské podniky a firmy v oboru služeb. Hlavním mediálním partnerem se stala společnost Euronova Group, patronem pak primátor Martin Baxa.

Projekt začal oficiálně fungovat 26. března. Web sdružující fungující podniky byl oficiálně spuštěný o den déle. "Již od prvního dne posílaly podniky vyplněné formuláře pro zapojení do projektu, a to v takovém množství, které nás zaskočilo. Už první dny po spuštění navštívilo web velké množství lidí, asi 300 denně a toto číslo neustále roste. V podstatě do několika dnů jsme měli na webu více než 60 podniků, nyní je jich už kolem 100," uvedla dvojice Kristýna Benetka a Václav Bodrov, kteří za projektem stojí.

Primátor Martin Baxa se stal patronem projektu.

Základem platformy je web Musíme si pomáhat v Plzni, který obsahuje hned několik kategorií. Každý článek je profilem provozovny se základními informacemi, fotografií, krátkým popisem, kontakty, otevírací dobou, adresou a způsobem otevření v nouzovém stavu. Každý, kdo se chce zaregistrovat do platformy, to může udělat pouze prostřednictvím formuláře. "Platforma se rozjela opravdu rychle a s přesahem, který jsme nečekali. Původně jsme zamýšleli fungování pouze po dobu nouzového stavu. Napsala nám spousta lidí, ať už účastníků platformy či fanoušků, zda bychom mohli dál pokračovat a projekt zachovat," uvedli zakladatelé. Ti teď plánují další rozvoj. Chtějí propagovat nejen špičkové restaurace, ale například i kvalitní levné jídelny tak, aby si vybral opravdu každý. Dalším cílem je rozšířit povědomí o tradičních řemeslech a službách v Plzni nebo přesměrovat část kupní síly z „řetězců“ k lokálním prodejcům.

Patronem projektu se stal primátor Plzně Martin Baxa. "Moc jsem to uvítal a opakovaně jsem jej podpořil. Tehdy především upozorňoval na plzeňské podniky, které mohly omezeně fungovat, ale potřebovaly, aby se o tom v době plošných zásahů vědělo. Nyní má iniciativa ambici pokračovat jako platforma sdružující plzeňské podniky a firmy v oboru služeb. Moc jim v tom držím palce, rád to zaštítím a slíbil jsem, že zahájím štafetu "podporovatelských" fotek v tričku," uvedl Baxa.