Most přes železniční trať projde opravou. Na řidiče čeká objížďka!

Zveřejněno v Z Plzně
Od - středa, 12. květen 2021 15:45
Most přes železniční trať projde opravou. Na řidiče čeká objížďka! Foto: město Plzeň

Pro veškerou dopravu se od pátku 14. května zhruba od 8 hodin do nedělní 20. hodiny uzavře most v Lobezské ulici u křížení s ulicemi Částkovou a Sušickou. Přejít přes něj budou moci pouze chodci a cyklisté.

most železničníStávající více než 15 let starý povrch, který dosud prošel jen drobnými opravami, se musí obnovit, aby se nešířily trhliny a nebyla poškozena izolace mostu. „Při opravě vozovky bude odfrézováno svrchních 5 centimetrů stávajícího asfaltového povrchu a poté bude položena nová asfaltová vrstva. Ve finále bude také obnoveno vodorovné značení na vozovce. Během opravy bude obnoven nátěr zábradlí,“ popsal plánovanou opravu náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule. Oprava byla podle jeho slov naplánována záměrně na víkend, kdy je nižší provoz, aby co nejméně omezila ty, kteří přes most projíždějí pravidelně například do práce. Práce na mostě přes železniční trať by měly skončit v neděli večer, kdy na něm také bude obnoven provoz.

Uzavírka mostu ovlivní jak individuální automobilovou dopravu, tak i tu městskou. Autobusové linky č. 29 a 30 budou po dobu opravy v obou směrech mezi Doubravkou (Masarykovou ul.) a Slovany (Částkovou ul.) vedeny odklonem (více zde) po Rokycanské, U Prazdroje, přes most Nad nádražím do Lobezské. V tyto dny budou pro obě linky zrušeny zastávky „U Pietasu“, „U Astry“ a „Rolnické náměstí“. Na objízdné trase budou autobusy linek 29 a 30 zastavovat mimořádně na zastávce linek 11, 15, N3, N6 „Letná“ na Rokycanské, kde by měly být autobusy ve stejných časech jako na zastávkách „U Pietasu“. Po této trase povede také objížďka pro individuální automobilovou dopravu. Povrch chodníků, na který navazuje cyklopruh v křížení Lobezské, Částkovy a Sušické ulice, projde jen drobnými opravami, takže pěší i cyklisté budou moci přes most přejít.

Cena plánované opravy je 519 tisíc korun a bude hrazena z rozpočtu městské příspěvkové organizace Správa veřejného statku města Plzně, která se o městské komunikace stará.