Mohutný finiš na body nestačil. Indiáni těsně padli s Litvínovem

Od - neděle, 7. listopad 2021 19:05
Mohutný finiš na body nestačil. Indiáni těsně padli s Litvínovem ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně prohráli ve 23. extraligovém kole doma s Litvínovem 3:4. Po dvou třetinách přitom prohrávali 0:4, zásluhou výborné třetí třetiny ale dokázali utkání ještě zdramatizovat.

Indiáni si hned v úvodu vypracovali tlak a brzy také velké šance. Tu první měl ve 4. minutě na holi Mertl, druhou pak o minutu později v přesilové hře Dzierkals. V 7. minutě se poprvé ukázali i hosté. Chalupu ale vychytal Svoboda. Daleko více nebezpeční ale byli Západočeši. Několikrát byli sami před Godlou, Suchý, Kantner ani Lang ale tváří v tvář litvínovskému gólmanovi neuspěli. A tak přišel v 16. minutě trest. Litvínov sehrál rychlou kombinaci a Chalupa se tentokrát nemýlil.

Jak se proměňují velké příležitosti, ukázal Litvínov i na začátku druhé části. Zdráhal ujel plzeňské defenzivě a blafákem suverénně zakončil. A brzy bylo pro indiány ještě hůř. Nejprve Schleiss ztroskotal na Godlovi a naopak na druhé straně Zygmunt nahodil puk z nulového úhlu na Svobodu, a ve 29. minutě už to bylo 0:3. Svobodu pak vystřídal v brankovišti Pavlát a ani on bez inkasovaného gólu dlouho nevydržel. Po krásné kombinaci zakončoval střelou do odkryté klece Zdráhal. Západočechům nešla upřít snaha, skvělý Godla ale udržel čisté konto i po další tutovce Bulíře.

Ve třetí třetině pokračoval velký plzeňský tlak, Bulíř, Thorell a Suchý si ale ne Godlovi vylámali zuby. Škodovka kouzlo Godly odčarovala nakonec ve 44. minutě. Střelou na bližší tyč se prosadil Petr Kodýtek. Plzeň ještě více přidala a za další minutu se jí podařilo snížit už jen na rozdíl dvou branek zásluhou Filipa Suchého. V 53. minutě vyrobil Godla obrovskou hrubku a Kodýtek zakončoval do prázdné branky. K obrovskému štěstí Vervy ale situaci předcházel ofsajd. Dvě minuty před koncem indiáni zkusili hru v power-play a 40 vteřin před tretí sirénou ještě více zdramatizoval utkání úspěšnou dorážkou Martin Lang. Na víc už ale Škodovce nezbyl čas.

Miloš Říha, trenér HC Škoda Plzeň: "Chtěli jsme před reprezentační přestávkou zvítězit. Na naší hře v první třetině to bylo vidět, vytvořili jsme si několik velkých šancí, z kterých musí padnout gól. Efektivita nás trápí a byl to rozhodující faktor. Udělali jsme chybu a dostali gól. Soupeř pak trestal chyby, po druhém gólu jsme vypadli z role. I stav 0:4 se dá otáčet, šli jsme tomu naproti a vytvářeli si tlak. Škoda neproměněných šancí, bylo jich požehnaně, abychom na 3:4 snížili dřív, než v poslední minutě. Nejsme spokojení s tím, že začneme dohrávat souboje až ve 30 minutě. Velká nespokojenost se ztrátou utkání."