Mládí vpřed. Výhru Plzně nad Hradcem řídili odchovanci Škodovky

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 22. leden 2021 20:46
_OD_2695 Foto: HC Škoda Plzeň/M. Podpera

Po čtyřech prohrách v řadě se hokejisté Škody Plzeň opět dočkali vítězství. Výhru 5:3 nad hradeckým Mountfieldem zařídili odchovanci Západočechů. Dvakrát se prosadil Filip Přikryl, po jedné brance přidali Petr Kodýtek, Jakub Pour a Martin Lang.

V úvodu zápasu si oba týmy vyměnily šance, nejprve vychytal Mazanec Martina Langa, o chvíli později si pak na Frodla nepřišel Smoleňák. V čase 6:56 už se skóre měnilo. Viktor Lang přihrál puk do jízdy Petru Kodýtkovi, a ten se střelou švihem nemýlil. Ve 14. minutě mohli hosté vyrovnat, Smoleňák zkusil na Frodla rychlou kličku, plzeňský gólman ovšem odolal. O dvě minuty později zakončoval z přečíslení 3 na 2 domácí Eberle a v 18. minutě neuspěl se svým sólem ani další Plzeňák, mladý Malát. A tak se dočkali hráči Mountfieldu. V 19. minutě se přesně trefil Smoleňák.

Ve druhém dějství nejprve indiáni přežili přesilovou hru soupeře a ve 24. minutě udeřili. Střelu Stříteského od modré tečoval mimo dosah Mazance Filip Přikryl. Po polovině zápasu se do sóla dostal Martin Lang, bekhendová střela ale svůj cíl nenašla. Mladý útočník Škodovky si spravil chuť ve 33. minutě, kdy nabil Jakubu Pourovi, a ten v přesilovce zvýšil už na 3:1. O dvě minuty později ale bylo opět sníženo. Početní výhodu tentokrát hráli Hradečtí a Smoleňák dotlačil puk za Frodla. Podruhé do šaten se šlo ale nakonec za stavu 4:2 pro Plzeň. V čase 39:59 dokázal dostat puk do sítě důrazný Martin Lang.

Výborně hrající Martin Lang vycvičil obranu hostů ve 43. minutě, dostal se až před Mazance, ale nedokázal přehodit jeho beton. Za dalších šest minut už se indiáni mohli radovat popáté. Eberle našel zadovkou ideálně Filipa Přikryla, který z mezikruží namířil přesně nad Mazancovo rameno. V 50. minutě ještě Lev dokázal snížit na 3:5, žádné další drama už ale Západočeši nepřipustili.

Jiří Hanzlík, asistent HC Škoda Plzeň: "Čekali jsme na výhru dlouho, podpořili jsme to velice dobrým výkonem. Vidím jako rozhodující vstřelené branky. Máme mraky zápasů, kdy dáme jeden dva góly. Dneska dobrý výkon a produktivita."