13 zápasů, 8 gólů. Mladík Přikryl oslňuje nebývalou produktivitou

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 22. leden 2021 21:47
IMG_3587 Foto: HC Škoda Plzeň/M. Švamberk

Při pohledu na listinu střelců muselo nejen plzeňské trenéry plesat srdce. Všech pět gólů proti hradeckému Mountfieldu vstřelili odchovanci Škodovky. Všechno načal dvaadvacetiletý "mazák" Petr Kodýtek, pak se prosadil devatenáctiletý Filip Přikryl, jednadvacetiletý Jakub Pour, devatenáctiletý Martin Lang a výhru 5:3 pečetil druhým gólem opět Přikryl. Ten znovu prokázal, jak mu to lepí. Ve 13. zápase vstřelil už svoji sedmou a osmou branku. "Jsme rádi, že jsme konečně přerušili sérii proher," byl rád po zápase Přikryl.

S Hradcem jste hráli opět po 10 dnech. Tehdy jste po špatném výkonu prohráli 1:4. Připomínali jste si ten zápas? Nekoukali jsme, na koho jdeme. Vůbec jsme to v hlavě neměli. Ale je pravda, že jsme se měli na co zaměřit. Minulý zápas byl Hradec lepší než my, teď jsme byli lepší my. Dali jsme si za úkol, ať víc střílíme, což se nám povedlo.

Váš první gól musel posvětit videorozhodčí. Byl jste si jistý, že ho uzná a nebude se jednat o vysokou hůl? Byl jsem si jistý, cítil jsem, že to bylo tečované nízko. Ale pořád jsem to potřeboval potvrdit. Každopádně věřím, že nás to nakoplo.

A druhý gól? Tam můžu pochválit Honzu Eberleho. Ten mi dal krásnou nahrávku. Byl jsem sám překvapený, kolik mám času. Snažil jsem se vystřelit rychle.

Oplýváte velkou střeleckou formou, ve 13 zápasech jste dal 8 branek. Naopak váš bratr v Českých Budějovicích sbírá jen asistence. Radíte jeden druhému? S bráchou si voláme, já mu ale rozhodně nemám, co radit. (smích)

Už ve třech zápasech jste vstřelil dva a více gólů. Čím si to vysvětlujete? Nemám vysvětlení. Každému se hraje lépe, když dá první gól. Ale snažím se furt stejně.

Na přelomu roku jste si "odskočil" na šampionát juniorů. Jak vůbec probíhala aklimatizace, když jste okamžitě naskočili do extraligového kolotoče? Když jsme přiletěli, tak nás trenéři chtěli hned do zápasu. Pamatuji si, že jsem den před prvním zápasem spal tři hodiny, což se mi v životě nestalo. Snažili jsme se odvést nějakou práci a jsme rádi, že jsme se přivítali hned výhrou (zápas s Karlovými Vary, pozn. red.). A pak už se to lepšilo každým dnem.

Asistent trenéra Jiří Hanzlík o příspěvku mladých: "Je to pro ně skvělé a pro nás perfektní. Martin Lang podal skvělý výkon, Filip Přikryl je produktivní na to, jak málo toho odehrál. Nicméně chce to pracovat dál, zítra je to historie."