Místo vděku přišla agrese. Není to ojedinělé, říkají strážníci

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pátek, 23. červenec 2021 14:10

Místo vděku se dočkali jen agresivní reakce. Třiačtyřicetiletá Ukrajinka, kterou hlídka městské policie našla zakrvácenou na lavičce, je napadla, poté se začala i svlékat. Případ, který se stal ve středu na Americké třídě, není navíc podle strážníků ojedinělý.

Hlídka městských policistek měla původně obavu o ženy zdraví. Když ji uviděla pospávat na lavičce, všimla si zakrvácení v obličeji, a proto ji probudila. Místo vděku však městské policistky sklidily pouze nadávky. Žena odmítala předložit doklady a začala být agresivní. "Ve chvíli, kdy uviděla další přicházející strážníky, začala se obnažovat, postupně svlékala veškeré oblečení, co měla na sobě a rozhazovala jej kolem sebe. Protože v opilosti nekontrolovala své chování, rozhodli se ji odvézt na záchytku," uvedla mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Práce  městského policisty  patří mezi velmi náročná povolání. "Pro strážníky je služba na ulici mnohdy nesnadná, protože se setkávají s různým excesivním jednáním u jedinců, proti kterým zakročují. Výjimkou nejsou případy, kdy jsou verbálně napadáni nebo je jim vyhrožováno," přiznala Pužmanová. Příkladem je podle ní právě případ ženy v Plzni na Americké třídě, kdy se strážníci snažili pomoci a měli starost o její zdraví. "Reakce však byla taková, že se místo vděku dočkali jen agrese," dodala mluvčí.