Mihálik vystřelil Viktorii výhru nad japonským Shonan Bellmare

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 30. leden 2020 15:03
viktoria, fotbal Foto: FCVP

V prvním zápase v rámci soustředění ve španělské Esteponě zvítězili fotbalisté Viktorie Plzeň nad japonským týmem Shonan Bellmare 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil na konci první půle Ondřej Mihálik.

První nadějné šance zápasu měl japonský celek. Nejprve hlavičkoval Iwasaki Yuto nad bránu, poté Mawatari Kazuaki mířil po zemi nepřesně. Na druhé straně hledal Hořava neúspěšně ze standardky Beauguela, krátce nato střílel nad břevno Dominik Janošek. První gól padl ve 40. minutě, po centru Jana Kopice se na první tyči zakončením z první prosadil Ondřej Mihálik.

Ten druhý poločas začal na pozici útočníka, protože Beauguela vystřídal Marko Alvir. Činit se musel brankář Dominik Sváček, nejprve zlikvidoval pokus Yota, poté si poradil s další šancí soupeře. Na druhé straně zahrozil dvakrát za sebou Jan Kopic, nicméně na Taniho Koseie nevyzrál. Na závěrečnou čtvrthodinu hry vyslal na hřiště ještě trenér Guľa mladého stopera Šimona Gabriela, nic vážnějšího už se však nestalo, viktoriáni své vedení uhlídali.

„Narazili jsme na velmi zajímavého soupeře, pro chlapce to bylo fyzicky náročné, museli hodně pracovat i s presinkem. Byla to velmi dobrá prověrka. Od 70. minuty jsme pouštěli soupeře lehčími ztrátami do brejkových situací, ale je dobře, že to kluci v defenzivě ustáli. Na můj vkus se potřebujeme stále více tlačit do koncovky, stále je před námi hodně práce,“ uvedl kouč Viktorie Adrian Guľa.

Ondřej Mihálik začal utkání na pravém křídle, druhý poločas hrál ale na hrotu. „Byl to záměr, Tomáš Chorý má stále problémy se zlomeným nosem, takže nebyl k dispozici. Jsem rád, že jsme si to vyzkoušeli v zápase,“ řekl Adrian Guľa. „Jsem zvyklý hrát z obou pozic, odmalička jsem působil jako hrotový útočník. Poslední dobou nastupuji často z kraje, takže jsem ztotožněný s obojím,“ nevadilo Mihálikovi. „Věděl jsem, že jdu do velkého vápna sám. Od trenérů máme pokyny, že to máme stahovat na přední tyč. Kopi si to zaseknul doprostřed, šel jsem tedy naslepo na přední tyčku. I přes lehce ztečovanou přihrávku se to ke mně dostalo a soustředil jsem se, abych to trefil. Jsem rád, že to tam spadlo," dodal jediný střelec zápasu.