Městská policie Plzeň potřebuje 40 nových strážníků, pomůže náborová kampaň?

Zveřejněno v Aktuálně
Od - sobota, 2. září 2023 17:32
Městská policie Plzeň potřebuje 40 nových strážníků, pomůže náborová kampaň? ilustrační. Foto: P. Bauer

Městská policie Plzeň, která se potýká s nedostatkem zaměstnanců, by ráda získala minimálně 40 nových strážníků. Pomoci v tom má nová náborová kampaň na sociálních sítích i jinde ve veřejném prostoru, která je zaměřená především na mladou generaci. Cílem kampaně je nejen zvýšit počet strážníků, ale také posílit pocit bezpečí ve městě a rovněž přispět ke zlepšení dobrého jména a vnímání městské policie veřejností.

Městská policie v Plzni se dlouhodobě, stejně jako mnoho jiných organizací, potýká s personálním podstavem. Ke zlepšení situace by měla přispět náborová kampaň, která se v těchto dnech naplno rozjíždí. „Pojď s námi dělat Plzeň bezpečnější“, tak zní motto, které kampaň provází. Krátká videa prezentovaná na platformách sociálních sítí představí práci strážníků jako různorodou a atraktivní. Městskou policii ukazuje zároveň jako pomáhajícího partnera občanů, na kterého se můžou kdykoliv obrátit.

V Plzni v současné době pracuje více než 230 strážníků. „Do podzimní části nástupního kurzu jsme zařadili devět úspěšných uchazečů, kteří splnili potřebné požadavky pro přijetí. Stávají se tak z nich tzv. strážníci – čekatelé, kteří absolvují nástupní kurz a pak se stanou plnohodnotnými strážníky. Do optimálního početního stavu nám však ještě necelá čtyřicítka chybí," doplnil Petr Nováček, velitel Městské policie Plzeň.

U městské policie nyní slouží 234 strážníků, jejich nedostatek vede například k tomu, že v současné době je k dispozici jedna hlídka na každý obvod. Kdyby se podařilo získat 40 strážníků, byly by hlídky dvě. Nové strážníky mohou pomoci získat různé benefity, například stotisícový náborový příspěvek, který město letos schválilo.

„Práci strážníků je zapotřebí neustále zatraktivňovat a obstát tak mezi konkurencí. Musíme proto eventuálním uchazečům nabídnout kromě stabilního zaměstnání také řadu benefitů. Tím je třeba náborový příspěvek ve výši 100 tisíc korun, kromě dovolené také placené volno na regeneraci, příspěvek na dovolenou, na Vánoce a další,“ popsal Jiří Winkelhöfer, radní pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality.

S kampaní je spjato i spuštění nového náborového webu nabor.mpplzen.cz. Potenciální zájemci zde mohou po rozkliknutí jednotlivých panelů zjistit řadu informací. Napříkladpodmínky pro přijetí, seznámí se se sdělením o zaměstnaneckých benefitech, pokud je nabídka osloví, mohou rovnou vyplnit své údaje, a ty budou automaticky zaslány e-mailem personálnímu oddělení, které je následně kontaktuje.