Měšťanská beseda zve své příznivce na NIC

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 10. duben 2020 09:28
Měšťanská beseda Měšťanská beseda / foto: Plzeň.cz

Měšťanská beseda se přidala k iniciativě na podporu kulturních institucí a začala nabízet vstupenky na nic. Do festivalu NIC 2020 se zapojily už desítky míst v celé ČR, které nyní nemohou pořádat žádný kulturní program, což pro ně znamená významné finanční ztráty. Žádají proto o podporu právě nákupem virtuální vstupenky. 

Měšťanská beseda je kvůli koronavirovým opatřením od 10. března uzavřená. Jen během března a dubna nemůže zrealizovat téměř stovku akcí, které byly na programu a na které už bylo prodáno bezmála 10 tisíc vstupenek. „Abychom ustáli současné nesmírně náročné období, o kterém zatím nikdo nevíme, kdy skončí, rozhodli jsme se zapojit do pomyslného festivalu NIC 2020. Nabízíme vstupenky na nic, protože víc momentálně uspořádat nemůžeme. Slibujeme, že koupí vstupenky podpoříte budoucí dění v Měšťanské besedě, a věříme, že se tu budeme moci opět setkávat u kultury, tak jak jste ji dosud znali a měli rádi,“ řekl Ivan Jáchim, jednatel společnosti Měšťanská beseda Plzeň s.r.o.

Projekt NIC 2020 spustil prodejní systém GoOut, jehož prostřednictvím Měšťanská beseda prodává vstupenky. A jak nákup vstupenek na NIC funguje? „Ve virtuálním sále si lidé mohou vybrat vstupenku v ceně od 20 až do 5000 korun podle toho, jakou částkou chtějí podpořit Měšťanskou besedu v období, kdy nemůže normálně fungovat,“ vysvětlila Hana Kulawiaková z Měšťanské besedy. Vstupenky jsou k zakoupení až do 1. května 2020 na www.mestanskabeseda.cz u akce s názvem Show o ničem nebo na www.goout.cz.