Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Čtyři lidé se zranili při nehodě tří osobních aut u Koutu na Šumavě na Domažlicku. Záchranáři je odvezli do nemocnice. 

Skimboard, motokáry, minifotbalovou arénu, airtrack, autodráhu a další atrakce. Nejen to nabídne letošní Sportmanie, která se uskuteční od 15. do 23. srpna v amfiteátru a parku za OC Plzeň Plaza. Areál bude otevřený od 14 do 20 hodin ve všední dny a od 10 do 20 hodin o víkendech. Akce se koná za zvýšených hygienických opatření, Magistrát na ni objednal 1300 litrů desinfekce.

Festival Divadelní léto se blíží k závěru, diváci už viděli doprovodný program i šest repríz úspěšné komedie Švanda dudák. Letošní 13. ročník vyvrcholí v sobotu 25. července premiérou autorské inscenace Poslední zrnko písku, kterou pro Divadelní léto připravili studenti DAMU, Činohra 16-20. Inscenace vznikla v průběhu měsíce července v rámci rezidenčního pobytu v umělecké dílně PaNaMo v Partolticích a na scéně U Ježíška se bude kromě premiéry hrát také 26. a 27. července. Z technických důvodů posunuli organizátoři začátek představení z původně oznámených 20.30 na 21 hodin. Vstupenky na Poslední zrnko písku jsou k dostání prostřednictvím sítě GoOut a také v areálu před představením.

Dva pachatelé spáchali dohromady 22 krádeží na Sušicku. Některé z nich ve dvojici, další pak každý zvlášť.

Podle nejnovější předpovědi meteorologů můžeme v dalších dnech počítat s teplotami nad 25 stupňů, zároveň nás ale také místy mohou provázet přeháňky a bouřky.

Viktoria Plzeň mění oficiálního technického sponzora. Od sezony 2020/2021 bude oblékat dresy, tréninkové i volnočasové vybavení značky Macron. Italský výrobce špičkové fotbalové výbavy se stává novým důležitým partnerem klubu. Viktoria se tak zařazuje do rodiny Macron, v níž jsou například Sporting CP, belgické Bruggy, Nice či Lazio.

Domažlická nemocnice patří k jedněm z nejbezpečnějších v zemi, co se týká možnosti přenosu nákazy koronavirem. Kromě standardních opatření provedla nemocnice v uplynulých dnech na všech frekventovaných površích i speciální dezinfekci nanotechnologií TiO2. Ta v místě ošetření zničí veškeré virové i bakteriální zárodky, které by se na povrch dostaly. Nástřik vyšel nemocnici na 300 tisíc korun a jeho trvanlivost je dva roky.

Hnutí Trikolóra má lídra pro krajské volby. Podle informací serveru Plzeň.cz stranu Václava Klause mladšího do voleb v Plzeňském kraji povede Jiří Strobach, známý plzeňský komunální politik a bývalý starosta centrální části Plzně.

Fakulta aplikovaných věd (FAV) Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) získala akreditaci nového navazujícího magisterského studijního programu Stavební inženýrství – Moderní budovy. Určen je pro studenty s ukončeným bakalářským vzděláním technického směru, ale i ekonomiky či práva. Uchazečům ho fakulta nabízí už pro akademický rok 2020/2021. Studium trvá dva roky a je profesně orientované, tedy vychovává absolventy pro bezprostřední uplatnění v praxi. Přihlášky lze podávat do 24. srpna 2020.

Fanoušci hokeje už se brzy dočkají. Po neukončené uplynulé sezóně se už 4. srpna půjde v Plzni opět na hokej. V rámci Generali Česká Cup 2020 odehrají indiáni na domácím ledě tři zápasy, prodej vstupenek na první zápas s Kladnem začne v úterý 28. srpna. A neměli byste otálet. Kvůli nařízením je k dispozici jen 1280 kusů. Prodej vstupenek probíhá pouze online