Limbovo finále! Na rozlučku s plzeňskou legendou dorazí i Vrba. Co Krmenčík?

Zveřejněno v Sport
Od - úterý, 12. duben 2022 14:05

Odchovanec Viktorie, majitel pěti mistrovských titulů a klubová ikona David Limberský se oficiálně rozloučí s profesionální kariérou výjimečným zápasem. Odehraje se v úterý 17. května od 18 hodin v DOOSAN Areně a proti sobě se postaví současný tým FC Viktorie Plzeň a mužstvo Zlaté éry. Diváci se tak mohou těšit na výběr hráčů, kteří oblékali červenomodrý dres v letech 2011 až 2018.

"Když se 9. června David vrátil z dovolené a oznámil, že se rozhodl ukončit profi kariéru, jedním z bodů, o kterém jsme se okamžitě bavili, byl rozlučkový zápas. Bohužel tenkrát byly restrikce ohledně covidu a to jsme tuto akci nechtěli pořádat," vysvětlil hlavní důvod odložené rozlučky mluvčí Viktorie Plzeň Václav Hanzlík.

Limbovo finále, jak je rozlučka nazvána, proběhne stylově. Přímo na hřišti DOOSAN Areny se proti sobě postaví aktuální viktoriánský tým vedený Michalem Bílkem a mužstvo Zlaté éry FCVP. Dres tohoto týmu obléknou bývalí viktoriáni z let 2011 – 2018, například Pavel Horváth, Marek Bakoš, Matúš Kozáčik, Václav Pilař, Milan Petržela, Jan Rezek, Vladimír Darida, Roman Hubník a další. Na lavičce tohoto výběru pak bude současný trenér Sparty Pavel Vrba. "Těším se strašně moc. Chceme si to užít. Celá ta naše generace si to zaslouží. Vážím si toho, že po mém boku budou takoví hráči a jsem rád, že na střídačce bude stát taťka - Pavel Vrba," prohlásil Limberský. Jedno jméno ze zlaté éry ale přecijen Limberský nepozval. "Michael Krmenčík pozvánku neobdržel. Za to, co pro Viktorku odvedl, tak by si jí zasloužil. Přemýšlel jsem nad tím, ale situace je taková, že to nejde. Těžko jsem kousal, jak se zachoval. Je mi to líto, ale bohužel, nemůže, nejde to, neexistuje," podotkl Limberský.

Součástí rozlučky bude i bohatý doprovodný program, který přinese řadu překvapení. "Přímo na ploše zazpívá Davidu Limberskému například velký fanoušek Viktorky Marek Ztracený," prozradil Hanzlík.

Výtěžek ze vstupného věnuje klub po dohodě s Davidem Limberským mládežnickým výběrům FC Viktoria Plzeň pro jejich další rozvoj. Samotný hráč totiž oblékal dres Viktorie od svých sedmi let, a tak prošel všemi mládežnickými výběry až do „A“ týmu. Cílem a snem „Limby“ a Viktorie samozřejmě je, aby se podařilo vychovat další podobné hráče, kteří si jako odchovanci projdou všemi výběry a zanechají za sebou výraznou stopu i v prvním týmu. „Bylo by skvělé, kdyby se našli další hráči, kteří půjdou v mých stopách a dostanou se z mládeže až do prvního týmu, se kterým zažijí velké úspěchy. Moc si to přeju,“ uzavřel David Limberský.

Slavnostní rozlučkový zápas, jenž nese název Limbovo finále, se odehraje krátce po skončení ligové sezony, tedy hned v úterý 17. května od 18:00 v DOOSAN Areně. Vstupenky půjdou do prodeje již v úterý 19. dubna a budou ve čtyřech cenových kategoriích – 100 / 150 / 200 / 250 Kč. Fanoušci si je budou moci zakoupit jak ve Viktoria shopu, tak online prostřednictvím webu Plzeňské vstupenky a rovněž na prodejních místech Plzeňské vstupenky.