Nové lavičky na vyhlídkové trase zmizely. Někdo je ukradl!

Zveřejněno v Z Plzně
Od - středa, 9. únor 2022 06:54
Nové lavičky na vyhlídkové trase zmizely. Někdo je ukradl! ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Dvě ze tří nových laviček, které stály na odpočinkových místech na vycházkové trase od černického hřbitova směrem na Valík, ukradl neznámý pachatel. Celou věc nyní vyšetřuje policie.

lavicka2  1 1Oblíbenou trasu Městský obvod Plzeň 8 Černice vylepšil loni na začátku léta zřízením tří odpočinkových míst. Prostory nechal vysekat, upravit a umístit do každého z nich lavičku i odpadkový koš. Lidé tato místa s výhledem na okolí a posezení na lavičkách celé léto i podzim hojně využívali. Letos v lednu se však zjistilo, že po dvou z nich zůstala jen prázdná místa.

„Bylo to pro nás velmi nepříjemné překvapení. Ke krádeži laviček museli přijet alespoň dva lidé autem s vlekem nebo dodávkou," uvedla starostka Černic Jana Haisová Círová. Podle ní si zřejmě krádež někdo pečlivě naplánoval a odvezl si je na svoji zahradu. "Věřím, že to neudělal nikdo z místních, protože obyvatelé Černic jsou na svoji obec hrdí a něco takového by je ani nenapadlo,“ doplnila.

Městský úřad plánuje, že i přes to, co se stalo, na odpočinkových místech ukradené lavičky znovu umístí. „Je to smutné, ale budeme muset před nenechavci lavičky lépe zabezpečit proti jejich odcizení,“ dodala starostka.

Po zloději prozatím pátrají policisté.

Foto: ÚMO Plzeň 8