Čeká nás ještě pořádná zima? Meteorologové odhalili předpověď na další týdny

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 8. únor 2022 10:15
Čeká nás ještě pořádná zima? Meteorologové odhalili předpověď na další týdny ilustrační. Foto: pixabay

Žádné velké mrazy, ale ani nadprůměrné teploty nečekají v dalších čtyřech týdnech meteorologové na území České republiky. Sněžit by mělo spíše už jen ve vyšších polohách.

"Předpokládáme, že období od 7. února do 6. března 2022 bude na našem území jako celek teplotně průměrné. Očekáváme, že první polovina předpovědního období (7.-20.2.) bude teplejší než druhá polovina (21.2.-6.3.)," uvedl Český hydrometeorologický ústav. Velké teplotní rozdíly v rámci celotýdenních průměrů se nepředpokládají, ale podle meteorologů je pravděpodobné, že vlivem výrazné cirkulace, která trvá v oblasti Atlantik-Evropa už poměrně dlouhou dobu, se krátkodobé výrazné teplotní výkyvy vyskytnou.

Z hlediska celkového množství srážek mají být další čtyři týdny průměrné. Z hlediska celkových úhrnů srážek by mělo být nejvíce ve druhém předpovědním týdnu (14.-20.2.) a nejméně srážek se předpokládá v posledním týdnu (28.2.-3.3.). "Srážky budou většinou sněhové, ale v nižších a středních polohách střídavě i dešťové, proto se souvislá sněhová pokrývka v těchto polohách udrží většinou jen krátkou dobu," dodali meteorologové.