Kulturní tipy na třetí listopadový víkend

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 17. listopad 2022 18:00
Kulturní tipy na třetí listopadový víkend Ilustrační foto: Milan Svoboda

Příroda se ukládá k zimnímu spánku, kulturní dění v Plzni je však stále čilé. Pojďme se podívat na některé akce nadcházejícího víkendu.

Pátek 18. 11.

Divadlo Alfa zve v rámci Noci divadel rodiny s dětmi na Pohádky z Ošemetna a to v 9:00 a v 10:30. A jak to při Nocích divadel bývá, podívají se návštěvníci i tam, kam se obvykle publikum nedostane. Hrdinové z Pohádek z Ošemetna zprvu jako hrdinové nepůsobí: jsou bojácní, stydliví nebo líní – ale hlavně jsou jiní. Přesto se odváží hledat a najít svoje místo na světě. Lidé z Ošemetna se přestanou bát podivných zvuků, když přijdou na to, kde se berou. Velký čtenář Tchoř nakonec najde práci, která mu nesmrdí, ba i studem červený vodník Pivoňka najde tu pravou tůňku.

Sobota 19. 11.

Pohádky z Ošemetna – v 15:00 opakuje Divadlo Alfa představení pro děti s rodinami, od 16:00 do 19:00 pak čeká na děti zábavný odpolední program, během kterého si s hrdiny z Ošemetna vyrobí jednoduchou loutku typu muppet, pomůžou stydlivému Pivoňkovi zabydlet jeho nový domov nebo zažijí akční prohlídku jeviště.

Kino a divadlo Káčko uvádí v 17:00 pohádkovou komedii Princezna zakletá v čase 2, která ukazuje, že i v pohádkovém žánru jsou čeští filmaři schopní vymyslet nové a dost zábavné věci. V pokračování pohádky se ve středu dění ocitne Amélie, která se začala věnovat alchymii a s pomocí zakázané kouzelné látky dovede ovládat čas. Co to způsobí a jak to všechno dopadne?

Minifestival Tolkien – Lewis se koná v kapli Evangelické církve metodistické v Plzni – Bolevci. Zajímavé přednášky i písně Středozemě zpříjemní návštěvníkům od 14:00 sobotní odpoledne. Kostýmy vítány.  

Ozvěny Juniorfestu – hravé odpoledne s postavičkami z večerníčků. Přijďte v sobotu odpoledne od 13:00 do 17:00 do Selského dvora U Matoušů v Plzni - Bolevci za zábavou a hrami. Čekají na vás pohádkové postavičky z večerníčků České televize, které vám ukáží spoustu soutěží a zábavných hříček ...a možná bude i překvapení!

Proluka v Křižíkových sadech, park U Ježíška a náměstí Republiky postupně ožijí od 12:00 do 18:00 historickou rekonstrukcí dobytí města Plzně Mansfeldovými vojsky.

Neděle 20. 11.

Divadlo Pluto zve od 14:00 na komedii Vraždy a něžnosti od Antonína Procházky, jehož jméno je zárukou výborné zábavy.

Měšťanská beseda zve děti ve 14:30 a v 16:00 na pohádku O Palečkovi.

Dospělí jsou zváni v 19:00 do Měšťanské besedy na koncert Dana Bárty a jeho kapely Illustratosphere Zvířený prach. Dan Bárta vzbudil pozornost už v kapele Alice, potom jako Jidáš v muzikálu Jesus Christ Superstar a nějakou dobu jeho hlas neodmyslitelně zněl v kapele J. A.R.