Krmenčík hattrickem odvrátil ostudu. Plzeň postupuje přes Chlumec do čtvrtfinále poháru

Od - středa, 30. říjen 2019 18:01
fotbal, kayamba Foto: FCVP

V 73. minutě to vypadalo na pořádný průšvih. Fotbalisté Viktorie Plzeň prohrávali na hřišti třetiligového Chlumce nad Cidlinou ve 4. kole MOL Cupu 0:2. Pak ale během minuty vyrovnal Michael Krmenčík a v 83. minutě dokonal obrat Luděk Pernica. Nadšeně hrající domácí dali ovšem třetí gól a zápas tak šel do prodloužení. V něm trefil Viktorii postup opět Michael Krmenčík.

První příležitost ke skórování měl na noze Ondřej Mihálik, ten ale neuspěl a stejně dopadl se svým pokusem i Adam Hloušek či Beauguel. Krátce nato se dostali do své úvodní šance také domácí. Chlumečtí měli v ochozech podporu více než tří tisícovek fanoušků, kteří se také po 20 minutách mohli jako první radovat. Kozáčika překonal Tomáš Bastin a poslal svůj tým do vedení. V závěru první půle měl další šanci Mihálik, kterého hledal centrem Joel Kayamba, na vyrovnání si ale viktoriáni museli ještě počkat. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0 pro domácí.

Hned po změně stran navíc Chlumec znovu udeřil. Opět to byl Tomáš Bastin, který nadvakrát z dorážky procedil balon za Matúše Kozáčika. Rodící se překvapení nechtěli viktoriáni za žádnou cenu připustit, do hry se tak dostal Michael Krmenčík, David Limberský a krátce poté i Tomáš Chorý. Pod následné vyrovnání se podepsal hlavně Krmenčík, který prokázal svou kvalitu a dvěma slepenými góly během jedné minuty srovnal na 2:2. Nedlouho poté navíc dokonal obrat Luděk Pernica a zdálo se, že Vrbovi svěřenci těžkou misi zvládli. V 89. minutě ale dokázal po přímém kopu do vápna hlavou usměrnit odražený balon do plzeňské branky střídající Jan Labík, který tak ještě vybojoval pro svůj tým alespoň prodloužení. V něm byli blíže gólu opět viktoriáni. Nejprve překonal Petra po Krmenčíkově přihrávce Kayamba, domácí Havel ale na brankové čáře balon vykopl. Následně vytáhl Procházkovu ránu z přímého kopu, která mířila do horního růžku brány, gólman Radek Petr. Ani on už ale nestačil o pár chvil později na Michaela Krmenčíka, který dokonal svůj hattrick a potvrdil postup Viktorie do čtvrtfinále.