Krizový štáb kraje opět zasedal. Nejpostiženějším okresem je Tachovsko

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 23. listopad 2020 19:15
CDC koronavirus ilustrační, pixabay

Situace v kraji v souvislosti s nákazou koronavirem se zlepšuje, stále je ale vysoké procento záchytu pozitivních testů. Za poslední tři dny mělo 23 % testovaných pozitivní test.

Podle epidemiologa Petra Pazdiory za poslední týden přibylo v kraji 1 688 nakažených COVID-19. Nejvíce nemocných je v okrese Plzeň-město, ale při přepočtu na 100 tisíc obyvatel je nejpostiženější Tachovsko. Zlepšil se podíl nakažených osob v kategorii 65+, který nyní činí 17,2 % (minulý týden 23 %). V Plzeňském kraji přibývá denně cca 250 nových případů nákazy a přesto, že klesají počty testovaných osob, podíl potvrzených pozitivit, je stále vysoký (23 %).

Lůžek je dostatek

Ve Fakultní nemocnici v Plzni je aktuálně hospitalizováno 293 osob s koronavirem. Z toho na JIP leží 58 pacientů. "Nadále je patrný pokles pacientů ve standardní péči, úbytek pacientů v intenzivní péči je očekáván tento týden," dodal Jan Beneš, přednosta Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny.

V Domažlické a Rokycanské nemocnici vypomáhají také zástupci Armády, během tohoto týdne začnou pracovat také v nemocnici ve Stodu a v Sušici. Celkem je v kraji nasazeno 31 armádních zdravotníků.

Počet nakažených v sociálních zařízeních je malý

Ve většině sociálních zařízení už proběhla druhá vlna testování. Počet nakažených mezi klienty a zaměstnanci nebyl vysoký, pouze v řádu jednotek. Testování klientů by mělo být ukončeno 3. 12. 2020, zaměstnanci budou testováni do 12. 12. 2020. Provoz v zařízeních sociálních pobytových služeb je pokrytý i díky práci studentů. S ohledem na to, že by studenti měli již nastoupit zpět do školy, bylo s některými dohodnuto, že na výpomoc v zařízeních zůstanou.