Koronavirus komplikuje přípravu na důležité závody i členům Akademie individuálních sportů

Opatření ohledně koronaviru se dotýkají i sportovců. Akademie Individuálních sportů (AIS) proto upravuje náplň tréninků. Například u střelců se změny nedotknou. Plavci jsou na tom ale podstatně hůře.

„Atleti zrušili soustředění ve Španělsku, plavci odvolali soustředění na Kypru. Ty to postihlo nejvíce, protože nemají přístup do bazénu, takže posiluji a trénují, všechno v domácích podmínkách. Příkladem jde Tenista Jonáš Forejtek, který má před sebou kondiční cyklus,“ potvrdil vedoucí AIS Luboš Koželuh.

Slalomářky na divoké vodě Antonie a Barbora Galuškovy trénovaly do poslední chvíle na jihozápadě Francie a nyní jsou v karanténě. Opatření se dotkla i olympijské naděje v boxu Lenky Bernardové. „Snažila se do poslední chvíle dostat na olympiádu. V pondělí 16. března měla boxovat v Londýně, zrušili jí ale kvalifikaci přímo na místě,“ potvrdil Koželuh

Opatření se částečně dotknou i triatlonistů. Ti zatím mohou trénovat kolo a běh. Plavání ale musí nahradit kondičním tréninkem. Ostatně stejně jako dalších 60 členů akademie.