Kopance do břicha i do hlavy. Hledají se aktéři hromadná bitky u památníku Díky, Ameriko!

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 24. červenec 2020 10:03
auto, policie Foto: M. Osvaldová

Prozatím neznámá trojice napadla u pomníku Díky, Ameriko! další čtyři muže. Policisté teď pátrají po svědcích, kteří u bitky byli, případně poznají někoho na fotografiích z bezpečnostní kamery.

Trojice mužů 11. července 2020 krátce před půl pátou ráno u památníku "Díky Ameriko" na Americké třídě v Plzni před několika svědky fyzicky napadala minimálně čtyři doposud neznámé osoby. "Strkali do nich, snažili se jim kopat do spodní části těla a každou z těchto osob udeřili do hlavy, v důsledku čehož všechny osoby upadly na zem na chodník," popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Uvedeného jednání se měli dopustit tři muži, kdy hlavním aktérem byl muž vyšší štíhlé postavy, tmavé pleti, krátce střižených tmavých vlasů do tzv. "ostrůvku", oblečený do bílého trika s krátkým rukávem, světlejších kalhot a tmavých bot. Dalším z agresorů byl muž vyšší štíhlé postavy, tmavé pleti, krátce střižených tmavých vlasů, oblečený do modré košile s dlouhým rukávem, světlých kalhot a tmavých bot, který měl přes rameno černou taštičku s bílými pruhy. Třetí z agresorů byl muž vyšší zavalité postavy, tmavé pleti, krátce střižených tmavých vlasů do tzv. "ostrůvku", kdy vzadu má vlasy delší, oblečený do tmavého trika s krátkým rukávem s nápisem Pitbull, tmavých kalhot a bílých bot.

Policisté se případem začali zabývat a v rámci jeho objasňování získali mimo jiné fotografie z kamerového záznamu, na kterých je zachycena celá událost. "Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osoby zachycené na přiložených fotografiích, dále případné svědky a všechny poškozené, kteří byli na místě napadeni, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158," dodala mluvčí.