Konec bohaté kariéry. Kozáčik se z branky přesune do role trenéra gólmanů

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 18. prosinec 2019 12:56
kozáčik Foto: FCVP

Po Marku Bakošovi jde o dalšího viktoriána, který se vydává na trenérskou dráhu přímo v klubu, ve kterém strávil několik let a má lví podíl na úspěšné éře posledních let. Součástí nového realizačního týmu trenéra Adriána Guľy se totiž stane Matúš Kozáčik. Po odchodu Martina Ticháčka bude mít na starosti přípravu brankářů prvního týmu Viktorie! „Na tuto roli se těším, je to pro mě obrovská výzva,“ těší se novou úlohu.

„Při hledání nového trenéra brankářů jsme se společně s novým trenérem Adriánem Guľou shodli, že je Matúš ideální volbou. Zná skvěle prostředí a je obrovským profesionálem, o čemž jsme se přesvědčovali každý den. Vždy se zajímal o tréninkový proces a vše, co je s ním spojeno. Své bohaté zkušenosti teď může touto cestou předávat dál,“ uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek.

Na startu zimní přípravy se tak Matúš Kozáčik přesune z hráčské kabiny do trenérské kanceláře. „Již delší dobu jsem se v hlavě připravoval na to, že přijde den, kdy se má role v týmu změní. Jsem velmi rád, že mi trenér a vedení klubu nabídlo tuto možnost, kterou jsem přijal,“ řekl Matúš Kozáčik. Jeho slova potvrzuje i to, že se již v minulosti věnoval studiu, je tedy držitelem trenérské UEFA A licence a nejvyšší gólmanské licence v ČR. Na novou trenérskou výzvu se velmi těší. „Je to pro mě obrovská výzva,“ má jasno zkušený Kozáčik.

„Matúše si velmi cením jako skvělého gólmana i člověka a jsem rád, že zůstává důležitou součástí Viktorie. V nové etapě mu přeji, ať ho práce především baví,“ uzavřel Adolf Šádek.