Komplikace v Plzni na Karlovarské. Ode dneška až do konce června!

Zveřejněno v Z Plzně
Od - úterý, 1. březen 2022 08:36
Komplikace v Plzni na Karlovarské. Ode dneška až do konce června! Zdroj: Vodárna Plzeň

S kolonami a zdržením musí ode dneška opět počítat řidiči v Plzni na Karlovarské třídě. Dopravu z centra města na Košutku omezí až do 30. června stavební práce Vodárny Plzeň.

Pracovat se začíná na rozšíření spojné kanalizační šachty související s dokončením retenční nádrže Vinice. Omezení dopravy se dotkne řidičů jedoucích na Košutku pod křižovatkou ulic Karlovarská a Na Chmelnicích. Plánované práce proběhnou ve dvou etapách :

Od 1. do 14. března projedou řidiči zmíněný úsek pouze levým jízdním pruhem, do něj bude směřována veškerá doprava, vnější pruh bude uzavřen.

Od 15. března do 30. června se uzavře celá stávající vozovka. Současně se vybuduje provizorní objízdná komunikace, která zabere kromě části vozovky i přilehlý chodník. Řidiči budou muset použít tuto objížďku.

Veřejné dopravy se omezení nedotknou, po provizorní komunikaci ale neprojedou nákladní auta, která budou odkloněna do Lidické a Studentské ulice. Cyklisté i chodci využijí podchod pod Karlovarskou ulicí a přejdou na druhou stranu komunikace, kudy mohou pokračovat bezpečně cestou mimo staveniště. Vůbec nejrychlejším cestováním na Košutku bude jízda tramvají.

Práce budou probíhat v desetimetrové hloubce. „Jedná se o poslední složitý stavební objekt v rámci celé výstavby. Souběžně se budou provádět práce už jen na terénních úpravách v místě samotné nádrže a zřízení obslužných komunikací,“ dodal technický ředitel VODÁRNY PLZEŇ a.s. Radovan Škarban.

Autor: A. Jančová.