Karlovarský kraj ožije o víkendu kulturou i sportem

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - pátek, 14. duben 2023 09:32

Média

Divadelní představení, tanec, koncerty, ale i sportovní aktivity zcela odlišného rázu – to vše se bude dít o víkendu v Karlovarském kraji. A tak si jistě každý najde to „své“ bez ohledu na rozmary počasí.

V Mariánských Lázních můžete od 13. do 16. dubna navštívit 2. ročník Ice Linden Adult Cup - mezinárodní krasobruslařské soutěže pro dospělé.

Nezmaři a Chorus Egrensis vám zazpívají na společném koncertě 14. dubna od 19:30 v KC LaRitma v Aši.
Bodláky ve vlasech, Prstýnek z trávy či Ráno bylo stejný… Skupina Nezmaři je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně ale i světová folková klasika. Každoročně odehrají přes sto koncertních vystoupení po celé ČR a Slovensku. Mají stálé publikum ve všech větších městech republiky. Za léta aktivního koncertování posbírali všechna ocenění, která se v tomto žánru udělují. Kromě plzeňských Port jsou také držiteli dvou Zlatých klíčů. Tato prestižní cena se uděluje pro nejlepší skupinu roku v kategorii Folk&Country. Na svém kontě mají 16 samostatných CD a 2 DVD.
Smíšený pěvecký sbor Chorus Egrensis vznikl roku 2000 jako pokračovatel sboru Tosta Aš. Působí na Ašsku, které se nachází v nejzápadnějším výběžku České republiky. Sdružuje zpěváky z celého okresu Cheb. Na pravidelné pondělní zkoušky tak do Aše přicházejí nejen ašští, ale dojíždějí i členové z Chebu, z Hazlova, z Hranic, z Františkových Lázní, z Lubů, z Pomezí, z Trojmezí.

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně vás zve na promítání dokumentu Vladimír Suchánek – Krásná neznámá. Dokument o světoznámém výtvarníkovi se promítá od 12. do 18 dubna vždy v 18:00.
Hlavním bodem programu bude promítání dokumentu „Vladimír Suchánek – Krásná neznámá“. Snímek uvede osobně jeho autor a zároveň syn známého umělce, Martin Suchánek. Časosběrný dokument vznikl k 90. výročí narození Vladimíra Suchánka a je intimní zpovědí tohoto neobyčejného člověka, svědectvím jeho osobní cesty lemované zvraty 20. století i celoživotní potřebou volit mezi jeho největšími láskami – výtvarnou a hudební. Je ale také velmi osobním a upřímným dialogem otce a syna, který společně se svým tatínkem jeho příběh velmi lidsky a bezprostředně vypráví.
Během večera vystoupí ředitel muzea Jaromír Bartoš, který návštěvníky seznámí se sbírkou Exlibris Vladimíra Suchánka. Divákům představí ty nejzajímavější kousky ze sbírky, jako je například úplně první Exlibris z roku 1950. Ta existuje pouze v jednom jediném exempláři a je uložené právě v mariánskolázeňském muzeu.

Vodáci řeky nejen splouvají, ale také si je čistí. Tradiční Čištění řeky Ohře 2023 bude probíhat od 14. do 16. dubna mezi městy Kynšperk nad Ohří – Sokolov.
Pro příchozí je připraveno z pátku na sobotu ubytování zdarma v tábořišti DRONTE v Kynšpeku nad Ohří pouze ve vlastních stanech. Pro všechny účastníky mají pořadatelé připraveno občerstvení zdarma. Pluje se na kanoích, nebo jiných plavidlech dle výběru. Povodí Ohře zajišťuje odvoz odpadu a dodá rukavice a igelitové pytle na odpad.
Sraz účastníků je od pátku 18:00 do soboty 9:00.
V neděli se bude čistit úsek Sokolov – Loket.
Přihlášky a instrukce: https://1url.cz/FrgkU Mobil: 734 279 134 

Vodáky dlouho očekávaná událost Odemykání Ohře 2023 vypukne v sobotu 15. dubna v 11:00.
Účastníci se můžou těšit jak na vílu, která večer odemkne Ohři, tak na folkové a trampské skupiny, které zahrají k poslechu. Také proběhne vyhodnocení masek, které se zúčastnily společné plavby.
Nástupní místo je Kynšperk, Pochlovická Ohře, km 218,5, GPS: 50,125500 12,515536.
V Kynšperku nad Ohří na tábořišti Dronte bude v 11:00 sraz a půjčení lodí, ve 12:00 vyplutí směr Sokolov.
Program v Sokolově :
14:00 Roháči
15:00 Spektrum
16:00 Milan Kučera - Kufr
17:00 Bankrot
18:00 X-tet
19:00 Strašlivá podívaná
20:30 odemykání Ohře

PAPRIKACZE! To je kapela, která přebrala štafetu skvělé interpretace písní kalifornských Red Hot Chili Peppers. Jejich koncerty jsou průřezem celou tvorbou RHCP, výbuchem energie, hráčské virtuozity a velmi věrného pocitu z hudby RED HOT CHILI PEPPERS. Dorazte 15. dubna ve 20:00 do Alfa clubu v Sokolově a nechte se uchvátit americkou funk-rockovou muzikou!

20. ročník FESTIVALU TANEČNÍHO MLÁDÍ, západočeské regionální soutěžní přehlídky choreografíí parketového tance, můžete navštívit 16. dubna mezi 12:00 - 18:00 v Kulturním centru Svoboda v Chebu.

Večer 16. dubna pak můžete od 19:00 navštívit představení Haprdáns! / Ivan Vyskočil aneb Hamlet, princ dánský ve zkratce. Za zkratkou HAPRDÁNS se skrývá hravý text a parafráze na tradiční hru Williama Shakespeara. Svižná a originální komedie o všem, co v Hamletovi přímo není, ale co by tam být mohlo a někdy i mělo; o tom, co si postavy říkají a jak jednají v zákulisí původní hry. Zkrátka méně známá verze známého příběhu, kdy tragický hrdina přijde zkrátka: Seminární cvičení se hrou pana Williama Shakespeara. Uvádí Západočeské divadlo v Chebu - Studio "d".

Karlovarský kraj ožije o víkendu kulturou i sportem Ilustrační foto: Peggy Kýrová