Hráli na 150 procent, přesto padli. Měli jsme dát gól, znají příčinu porážky fotbalisté Plzně

Zveřejněno v Sport
Od - pátek, 21. květen 2021 07:28
Hráli na 150 procent, přesto padli. Měli jsme dát gól, znají příčinu porážky fotbalisté Plzně Foto: FCVP/J. Kubíček

Obrovské zklamání bylo po závěrečném hvizdu patrné i na dálku. Fotbalisté Plzně přes výborný výkon, kdy téměř celou druhou půli o deseti, nakonec podlehli ve finále MOL Cupu Slavii 0:1 a přišli tak o možnost jistoty, že budou bojovat o základní skupinu evropských pohár

Domácí Viktoriáni zlepšili oproti nedělnímu ligovému utkání s Pardubicemi (0:3) snad všechno s vyjímkou koncovky.  "Byl to zlepšený výkon, je to finálové utkání. V Ďolíčku jsme to s Pardubicemi úplně pos..., každý jsme se chytli za rypák a řekli si, že dneska pojedeme na 150 procent a myslím, že to tam bylo. Jedině smůla, že to zase nevyšlo. Nevím, jestli nemáme kvalitu na to dát gól. Dneska jsme jednoznačně měli v prvním poločase vstřelit jeden až dva góly a mohlo být všechno jinak," řekl po zápase gólman Jindřich Staněk.

Největší šaci zahodil hned v 10. minutě Šimon Falta. "Chtěli jsme to zvládnout do vítězného konce. Bohužel se to nepodařilo, takže je to špatný. Kdybych dal svou šanci v úvodu, bylo by to úplně jiné, ale bohužel se to nepodařilo. Pak přišlo i vyloučení a bohuže," prohlásil plzeňský záložník.

Utkání výrazně ovlivnilo vyloučení Milana Havla, po němž hrála Viktoria téměř celý druhý poločas o deseti. „Že to nemůžeme vzdávat! To se v zápasech stává. Doufali jsme, že to uhrajeme, ale bohužel,“ mrzelo Staňka. „I v deseti jsme měli situace, kdy jsme mohli dát gól. Na tohle určitě musíme navázat a snažit se zvládnout další zápasy,“ dodal Falta.

Plzeňští nevyužili možnost si pohárovým triumfem zajistit postup do kvalifikace Evropské ligy a ve zbytku ligové sezony budou reálně bojovat o udržení pátého místa tabulky, které znamená účast alespoň v předkolech nově vzniklé Evropské konferenční ligy. "Musíme prostě dva zápasy (s Ostravou a Opavou) hrábnout, nic jiného nám nezbývá," upozornil Staněk. "Pokud do toho dáme to, co dneska, a budeme hrát stejně jako proti Slavii, tak věřím, že zbývající zápasy zvládneme," dodal Falta.