Jedna velká skládka. Nepořádek u rokycanských holobytů děsí nejen sousedy

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 9. únor 2021 11:49
holobyty Foto: ZAK TV

Starý nábytek, palety, hračky, kočárky a mezi tím běžný domácí odpad. Nepořádek, kam se podíváte. Tak to vypadá u holobytů v rokycanské Žďárské cestě. Podle usedlíků s tím radnice dlouhé roky nic neudělala a oni kolem toho musí chodit každý den.

Foto: ZAK TV

Odpadky poházené prakticky všude, kam se podíváte. Obyvatelé holobytů v Rokycanech ho vyhazují dokonce i do železničního koridoru. A rozhodně se přitom nejedná se o krátkodobou záležitost. Podle místních tam radnice jednou za čas postaví kontejner. Uklidí se a za chvíli je tam nepořádek znovu.

Obyvatelé holobytů v této vyloučené lokalitě přiznali, že to mají na svědomí. "Je to jako bordel všech. Všichni, co tady bydlí, tohle dělají," uvedla pod podmínkou anonymity jedna z obyvatelek tzv. holobytů.

Foto: ZAK TV

Podle sousedů policisté i radnice o problému ví, až dosud ale nezasáhla. "Policie jezdí okolo, vyfotí si to a roky se nic neděje. A když jsem zastupitelovi Šaškovi o tomhle říkal, odpověděl ve stylu, co s nimi máme dělat. Bývalý starosta si s nimi věděl rady, takový nepořádek tady nikdy nebyl," podotkl jeden ze sousedů.

O vyloučenou lokalitu holobytů se začala minulý měsíc zajímat média. A najednou se zdá, že radnice po letech našla řešení. "Já jsem přesvědčený, že dnes by tam měl být přistavený na jejich náklady kontejner s tím, že dostali písemné upozornění na to, od vedoucího sociálního odboru, pokud to neuklidí, tak jim neprodloužíme nájemní smlouvy," dodal starosta Rokycan Václav Kočí.

Foto: ZAK TV