Jedna branka nestačila. Hokejisté těsně podlehli Lausanne

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 12. listopad 2019 21:42
hokej ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli v úvodním osmifinále play-off Ligy mistrů na domácím ledě s Lausanne 1:2. Západočeši přitom v zápase vedli po góle Jakuba Poura, hostě ale zvládli duel otočit. Odveta se hraje za týden ve Švýcarsku.

V úvodu zápasu jakoby se na obou týmech projevovala ještě reprezentační přestávka, k vidění tak bylo především hodně nepřesností, z nichž jen vybočovala pouze nebezpečná rána Budíka. V polovině třetiny hosté roztočili před Frodlem kolotoč a brankář Škodovky se hodně zapotil především při dorážce Joorise. Obrana Západočechů nepůsobila zrovna příliš jistým dojmem, Emmerton ani Moy ale Frodla nedokázali přelstít. V 15. minutě přišla také hezká chvíle od indiánů, na konci rychlé souhry byla střela Eberleho. Těsně před první sirénou pohrdl prvním gólem po akci Bertschyho Kenins, který zblízka netrefil poloprázdnou branku.

Ve druhé části přecijen Škodovka přidala na tempu a Stephan měl daleko více práce než jeho protějšek Frodl. Brankáři Lausanne ale vydatně pomáhala i jeho obrana, která spoustu pokusů stihla zblokovat. Ve 28. minutě se po přihrávce Poura zjevil před Stephanem Kantner, gólman hostů ale předvedl skvělý zákrok a puk vykopl betonem do bezpečí. Na gól se nakonec čekalo do 35. minuty. Jakub Pour ujel po levém křídle a střelou na bližší tyč vymetl parádním švihem šibenici. O tři minuty později se ale dočkali i hosté. Vermin si sjel na levý kruh a přes skrumáž před Frodlem poslal puk do sítě.

Ve 45. minutě hráli domácí první přesilovku v zápase, sami ale málem inkasovali, když do přečíslení ujel Bertschy. Ke štěstí indiánů ale nejproduktivnější hráč hostů v soutěži minul. Jinak se ale hrálo velmi opatrně a ani jeden z brankářů nemusel čelit vážnější situaci. V 57. minutě ale hráli svoji první početní výhodu i hosté a Genozzi bekhendem rozhodl zápas.