Jediný gól na body nestačil, Plzeň podlehla Kometě

Od - pátek, 27. listopad 2020 21:18
hokej, rob ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli ve 21. kole extraligy na domácím ledě s Kometou Brno 1:2. Hosté vedli na západě Čech od 17. minuty po trefě Zbořila. Na začátku třetí třetiny ale vyrovnal Filip Suchý. Rozhodnutí nakonec přinesla 49. minuta a gól Schneidera v přesilovce.

První šanci zápasu si na své konto připsala Plzeň. Konkrétně to byl Mertl, který vlétl do pásma a z levé strany tvrdou bombou pořádně provětral výstroj Klimeše. Poté v oslabení pláchl po pravé straně Pour, z kruhu rozezvučel bližší tyč. Následovalo přečíslení tři na dva, Stach našel Kantnera, proti jeho zakončení z první sklapl betony muž s maskou Komety včas. Vzápětí vzal na sebe přečíslení dva na jednoho Kodýtek, zprava se ale jeho střela na teploměr neujala. Síť se vlnila až za nedlouho poté. Kracík oslovil z levého rohu na ose hřiště Musila, který sice udeřil, radost mu však pro postavení v brankovišti vzala trenérská výzva Jihomoravanů. A tak se nakonec měnilo skóre na druhé straně. Klepiš v přečíslení našel zleva hůl Jakuba Zbořila, který zavěsil pod břevno. Brno, které za celou třetinu vyslalo jen pět střel, navíc ještě těsně před sirénou mohlo svůj náskok zdvojnásobit. V totožné situaci zakončoval Král, přemisťující se Frodl bravurně zakročil ramenem.

Prostřední dějství načala šance Pyrochty, který z vrcholu pravého kruhu pálil jen do Frodla. Následovala početní výhoda hostů, která ovšem zajímavou šanci nepřinesla. Ta přišla až vzápětí, když na tyče srovnal Vincour. Po chvilce ihned po buly vypálil Zbořil, mířil však jen do středu branky. Následně o sobě dal vědět opět Vincour, jeho teč rány od modré jen těsně minula pravou tyč. Na druhé straně vypálil Kodýtek z levého kruhu, Klimeš byl připraven. Stejně jako vzápětí, kdy vykopával pravým betonem teč Eberleho z osy hřiště po zakončení stejného hráče z pravé strany.

Domácí se vytouženého gólu dočkali ve 42. minutě. Filip Suchý v přesilovce několikrát zakončoval v dobré pozici, nakonec se ujala střela k pravé tyči z mezikruží. Za hosty odpověděl z osy hřiště dělovkou Zaťovič, Frodl bleskově máchl lapačkou. V oslabení zase táhl přečíslení dva na jednoho Musil, předal Pourovi, ten orazítkoval břevno. A tak udeřilo na druhé straně. Holík našel mezi kruhy Petera Schneidera, jenž z první nezaváhal. Srovnal mohl opět Suchý, z pravého kruhu ale po přihrávce Gulaše z levého minul poloodkrytou klec soupeře. V závěru ještě zkusili domácí hru bez brankáře, avšak Straka z osy hřiště po přistrčení od Musila mimo. Západočeši tak v letošní sezóně poprvé doma prohráli.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: "Nevím, jestli Brno hrálo tak dobře, nebo my tak špatně. Z naší strany to nebyl moc povedený výkon. Hra s kotoučem byla špatná. Ve druhé třetině jsme úplně propadli. Je to už několikátý zápas, co jsme dali jen jeden gól. To na body nestačí. Výkon není dobrý, nevím, z jakého důvodu. Kotouč nás neposlouchá, nevěříme si. Góly dávají dva nebo tři lidi, to je samozřejmě špatně. Pro góly si musíme jít do předbrankového prostoru."