Index systému PES v Plzeňském kraji klesnul na čtvrtý stupeň

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 27. prosinec 2020 17:43
CDC koronavirus ilustrační, pixabay

Index protiepidemického systému PES v Plzeňském kraji klesnul na hodnotu 71, tedy na čtvrtý z pěti stupňů. Na čtvrtém stupni jsou už čtyři ze sedmi okresů kraje. Počet nově zjištěných případů nákazy koronavirem přes vánoční svátky výrazně poklesl, testuje se ale méně, vyplývá z údajů ministerstva zdravotnictví. I když index systému PES klesnul v celém Česku, ode dneška začíná v celé zemi platit nejvyšší, pátý stupeň opatření.

V Plzeňském kraji klesla hodnota indexu PES ze sobotních 76 o pět bodů. Z okresů je na tom nyní nejlépe Tachovsko, kde index spadl ze sobotních 75 bodů na 66. Okres Plzeň - jih má nyní index 68, Klatovy 69 a Plzeň - sever je na 71 bodech.

Ostatní okresy patří zatím podle systému PES do nejvyššího, pátého stupně. Index na úrovni 76 bodů má Domažlicko a Plzeň - město, nejhůře je na tom Rokycansko s indexem 81.

Za poslední den testy v Plzeňském kraji potvrdily nákazu u 179 lidí, před Vánoci přitom bylo denně pozitivně testováno přes 500 lidí. Aktuálně nakažených je tak nyní v kraji 4748 lidí. Celkem se už od počátku epidemie v Plzeňském kraji nakazilo 36.019 lidí, 30.728 se vyléčilo, 543 s onemocněním covid-19 zemřelo.

čtk