Hrozí uzavření okresů v Plzeňském kraji, připustil Blatný. Šéf hygieniků: Čísla jsou děsivá

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 17. únor 2021 14:27
CDC koronavirus ilustrační, pixabay

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v úterý připustil, že by se mohly zavřít i další regiony podobně, jako okresy Cheb, Sokolov a Trutnov. Podle něj už bylo ve hře uzavření jednoho z okresů v Plzeňském kraji. Šéf krajských hygieniků Michal Bartoš to ale považuje za zbytečné. "Situace je kritická už všude," podotkl.

„Jedná se o možnosti postupovat podobně jako je tomu na Trutnovsku i v jiných okresech, které by to případně potřebovaly. Tento týden byl ve hře i jeden z okresů Plzeňského kraje,“ prohlásil Blatný s tím, že v něm nakonec byla ale přijata jiná opatření. O jaký okres šlo, neupřesnil.

Šéf krajských hygieniků Michal Bartoš potvrdil, že je situace doslova hraniční v celém Plzeňském kraji. "Nejhůř je na tom Plzeň-sever, Klatovsko a Tachovsko. Mění se to ale den po dni. Kritická je situace napříč krajem, je to to nejhorší, co jsme prozatím zažili. Čísla jsou děsivá," potvrdil ve středu dopoledne Bartoš. Podle něj by ale bylo zbytečné nějaký okres uzavřít. "Když se ty okresy zavřou, říkám zcela otevřeně, že to nebude mít valný efekt," dodal. Zároveň už také psal výzvu zástupcům Hospodářské komory, aby zaměstnavatelé umožnili pracovníkům zůstávat doma na home-office, pokud to jen trochu půjde. A zejména dodržovat všechna bezpečnostní opatření. "Většina případů už je tzv. britská mutace, šíří se na pracovištích," dodal.

Bartoš také připustil, že pokud ještě další dva až tři dny budou přírůstky hospitalizovaných podobné, budou se muset převážet pacienti do jiných krajů.