Honička skončila nehodou. Řidič se pokusil policistům ujet kličkováním mezi stromy

Zveřejněno v Krimi
Od - středa, 19. leden 2022 18:02
Honička skončila nehodou. Řidič se pokusil policistům ujet kličkováním mezi stromy foto: Policie ČR

Honička jako z amerického filmu byla k vidění v úterý pozdě večer v Plzni. Policisté dostali hlášení o kradeném autě, které mířilo ve směru do Plzně. Policistům se řidič snažil ujet lesní cestou, osudným se mu ale stalo kličkování mezi stromy. Do jednoho z nich narazil.

ViewImage 4V úterý v odpoledních hodinách došlo v Plzni na parkovišti jednoho nákupního centra k odcizení osobního motorového vozidla značky Audi A4. "Jeho majitel, 24letý muž z Plzně, nechal nastartované vozidlo stát na parkovišti a šel si nakoupit. Když se po půl hodině vrátil, automobil již na parkovišti nebyl. Mladík následně kontaktoval policii a fotky svého odcizeného vozidla zveřejnil na sociálních sítích," popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Policisté ihned začali po vozidle pátrat a prověřovat kamerové záznamy. "Kolem jedenácté hodiny večer přijal operační důstojník na lince 158 oznámení, kdy oznamovatel uvedl, že pronásleduje vozidlo značky Audi A4, které bylo dnešního dne odcizeno, a které poznal z fotky umístěné na sociálních sítích. Dále sdělil, že se nachází kousek za Plzní a vozidlo se mu nyní ztratilo z dohledu," uvedla mluvčí.

Na místo hned vyrazily policejní hlídky, které odcizený automobil dojely a začaly jej pronásledovat. Řidič na výzvy k zastavení nereagoval a Plzní projížděl vysokou rychlostí. Z Valchy ujížděl do Dobřanské ulice a dále do ulice K Sinoru. Poté odbočil do Rekreační ulice, kde byl zablokován policejními vozidly z oddělení hlídkové služby a z obvodního oddělení Plzeň Skvrňany. Řidič se ovšem nehodlal vzdát, sjel na lesní cestu a snažil se s Audi prokličkovat mezi stromy.  To se mu stalo osudným a do jednoho ze stromů narazil. Policisté ho okamžitě za použití donucovacích prostředků zpacifikovali a zadrželi. "Třiatřicetiletý řidič byl navíc pod vlivem drog, a to konkrétně pervitinu a kokainu. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení a případem se nadále zabývají," dodala Raindlová.