Hokejový fanoušek založil účet na podporu klubu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 8. duben 2020 12:04

Fanoušek hokejistů Škody Plzeň se rozhodl založit transparentní účet, aby pomohl extraligovému klubu překonat nelehké období během pandemie koronaviru. Na účet nazvaný „Fanoušci Indiánům“ je možné přispět až do konce srpna. Vybraná finanční částka bude následně převedena jako dar na konto klubu.

Číslo transparentního účtu: 123-1619000287/0100 Pozn.: Pohyby na účtu budou k vidění až za tři dny

„Když jsem v pondělí dopoledne pročítal elektronickou poštu, našel jsem v ní i tento dopis, který vám bez úprav nyní přikládám. Odstranili jsme z něho, na přání odesilatele, jen jeho jméno a kontaktní údaje. S nesmírným vděkem a pokorou jsem zjistil, že jeden z našich skalních fanoušků se rozhodl na vlastní pěst založit transparentní účet Fanoušci Indiánům, na nějž bude možné podpořit jakoukoli finanční částkou náš klub. Toto obrovské gesto je jen důkazem, že modrobílý hokej dokáže spojovat i v dobách takto nesnadných,“ uvedl generální manažer klubu Martin Straka.

Nejmenovaný fanoušek, jak sám popsal, patří již více než dvě desetiletí ke stálým návštěvníkům domácích zápasů Plzně. „Jako řadový zaměstnanec nemohu pomoci větší částkou, rozhodl jsem se proto oslovit prostřednictvím facebooku fanoušky plzeňského hokeje, zda by souhlasili se založením účtu. Na účet by zasílali částku, kterou sami uznají za vhodnou, pro své potřeby postradatelnou a alespoň částečně tak zacelili finanční ztrátu z neuskutečněných zápasů play-off,“ napsal v dopise adresovanému milovanému klubu.