Hokejová Plzeň si pojistila služby střelce i mladého beka

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 8. únor 2021 15:40
TUR_1354 Foto: HC Škoda Plzeň

Služby dvou odchovanců si pojistilo vedení hokejové Plzně. Obránce David Kvasnička podepsal smlouvu na následující sezónu, útočník Filip Přikryl na nadcházející dva ročníky.

„Filip Přikryl je hráčem z naší mládežnické líhně a letos udělal progres. Ve dvaceti utkáních vstřelil osm gólů a na další dva přihrál. Jeho výkony mají vzestupnou tendenci a potenciál dalšího výkonnostního růstu tam stále je, protože Filip je pořád hodně mladým hráčem. Věříme, že dále bude pokračovat na této cestě a postupem času se zařadí mezi důležité členy mužstva,“ uvedl sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák.

„David Kvasnička minulou sezónu strávil v jiném klubu, pak se naskytla možnost jeho návratu, kterou jsme využili. Poslední dobou se rozehrál k velice dobrým výkonům. Je to další člen odchovanců naší mládeže a nebyl důvod s ním spolupráci ukončit. Jeho pokračování u týmu si přáli také trenéři. Je sice o něco starší než Filip, ale má také potenciál růst. Věříme, že se stále bude posouvat dopředu," podotkl Vlasák.

HC Škoda Plzeň tak nadále pokračuje ve své cestě zapojovat do A týmu vlastní odchovance. „Samozřejmě. Jednak pracujeme s určitým rozpočtem, tak chceme využívat naší mládeže, kterou si vychováváme od nejmenších kluků. Velký kus práce jde za našimi trenéry, kteří právě děti a následně mládežníky trénují a pracují s nimi. Když vidíme, že se hráč zlepšuje a o svou šanci v A týmu si říká, dostane ji," dodal Vlasák.