Hokejisty Plzně táhne lajna Rafanů. Jde to jako po másle, libuje si Straka

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 9. listopad 2020 23:51
hokej, straka ilustrační foto: HC Škoda Plzeň/R. Turovský

Osm zápasů, čtyři góly, šest asistencí a 11 plusových bodů. Plzeňského útočníka Petra Straku zastihl začátek sezóny ve výborné formě. Ve čtvrté lajně září ve formaci přezdívané "Rafani" vedle Jana Eberleho a Petra Kodýtka a naposledy se o jeho pohodě přesvědčily i Pardubice. Na výhře 5:2 se Straka podílel dvěma góly.

Zatímco vám se daří, Pardubice rozhodně nejsou v pohodě a naposledy inkasovaly sedm gólů na Spartě. Byl právě v tomhle ten zápas zrádný? Bylo to ošidné, mohlo dojít k podcenění. Ale povedlo se nám tomu předejít. Nevstoupili jsme do zápasu ideálně, ale v průběhu hry jsme to měli pod kontrolou. I když jsou Pardubice dole psychicky, tak se musí uznat, že to je kvalitní tým a neměly by být tam, kde jsou. Nehráli tak špatně, je otázka času, než se zvednou. Pak začnou tabulkou stoupat.

Vy jste se prosadil znovu v oslabení.. Musím se na to ještě podívat, mířil jsem na zadní tyč. Možná to bylo klíčové v tom, že jsme díky tomu odskočili na tři góly a pak jsme mohli hrát víc v klidu.

V oslabení se vám hodně daří. Trefili jste se v něm už čtyřikrát. Je to náhoda? Náhoda to asi nebude. Snažíme se hrát tak, aby si soupeři museli dávat pozor na zadní vrátka. S Pardubicemi to vlastně v oslabení vůbec nebylo, jen statisticky (vyloučený hráč skočil na led vteřinu před gólem, pozn.red.). Zatím máme trochu štěstí i na odrazy. Soupeři nám puk kolikrát namažou a my jedeme do přečíslení.

V osmi zápasech jste si připsal už deset bodů. To je slušné, ne? Jsem za to strašně rád, myslím si ale, že to není jen o mě. Potkali jsme se celá lajna s herní i střeleckou formou. Letos to jde jak po másle, zakončujeme situace gólově.

Extraliga se hraje, ale bez fanoušků. Jak vnímáte takovou ponurou atmosféru? Není to nic moc. Člověk je zvyklý, že atmosféra nějak vypadá. Je to smutné, pocity jsou úplně jiné, než kdy je tu šest tisíc lidí. Četl jsem něco o vakcíně, tak začínám být optimistou, že se vrátíme do běžnějších kolejí.

Zápas netradičně začínal až v 19:20. Jak vám vyhovuje takový pozdější čas? Je to dlouhý den, rozbruslení bylo v půl 11. Před 12 jsem si dal jídlo a říkal se, že je pět a půl hodiny do srazu. Je to dlouhá doba, trochu nezvyk. Ale tím, že jsem strávil osm let v Americe, tak jsem těchto zápasů odehrál snad 200. Navíc nic lepšího stejně na práci nemam. Hlavně jsem rád, že hrajeme. Fotbalisté hrají Ligu mistrů taky pozdě. (smích)

Už v pátek vás ani ne po týdnu čeká znovu Litvínov. Co od toho zápasu čekat? Nebude to jiné než v sobotu. Snažíme se vnutit soupeři furt naší hru. Určitě to bude těžký zápas.