Hokejisté vezou všechny body ze Zlína, výhru trefil mladík Kantner

Od - neděle, 3. listopad 2019 22:36
hokej, čihák ilustrační HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň zvítězili v 17. kole extraligy na ledě Zlína 2:1. Západočeši v zápase prohrávali, pak se ale prosadili dva mladíci - Jakub Pour a Matyáš Kantner.

Lépe do utkání vstoupili hosté ze západu Čech. Jakub Pour se jako první snažil ohrozit branku domácích, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla. Lépe si nevedl ani kapitán Škodovky Milan Gulaš, toho skvělým zákrokem vychytal Marek Čiliak. Vzápětí už se Jan Eberle z golu radoval, ale dle hlavního rozhodčího domácí brankář puk udržel před brankovou čárou. V polovině úvodní třetiny přišla na řadu první početní výhoda, kterou měli na starosti Berani. Nebezpečně pálil Freibergs s Noskem od modré čáry, ale na dobře postaveného Frodla si nepřišli. Domácí postupně přebírali iniciativu zápasu, Jakub Ferenc hledal před brankou Šlahaře, ten puk poslal jen do výstroje Frodla. Zlín byl nakonec za svou aktivitu odměněn vedoucí brankou. Žiga Jeglič výborně vybojoval kotouč v útočném pásmu, který následně předal na před bránu Dufkovi, toho plzeňský brankář ještě vychytal, ale na přesnou dorážku Ralfa Freibergse už byl krátký. 1:0. Před první přestávkou mohla Plzeň vyrovnat, i ona se dočkala přesilové hry. Po ráně Jana Eberleho puk poskakoval po brankové čáře, ten na poslední chvíli dokázal Čiliak přikrýt. Do kabin tak po dvaceti minutách odcházeli šťastnější domácí hokejisté.

Druhou třetinu načal Michal Moravčík svým faulem, za podrážení si musel jít odpočinout na trestnou lavici. Jakub Šlahař napřáhl z velkého úhlu, Frodl se překvapit nenechal. Po návratu plzeňského hráče zpět na ledovou plochu se faulem provinili opět domácí. Filip Suchý přesným pasem oslovil Milana Gulaše před brankou, toho ovšem skvěle vychytal domácí muž s maskou. Přesně nemířil ani Petr Straka, který rychlý výpad zakončil ranou vedle brány. Velmi dobré utkání hrál Freiberg, ten se pokusil vstřelit svou druhou branku v zápase, když pálil prudce od modré čáry, Frodl byl však na svém místě. Krátce po jeho ráně Antonín Honejsek v útočném pásmu oslovil Fryšaru, tomu ale rána z voleje vůbec nevyšla. Vzápětí se puku ve středním puku ujal Jakub Pour. Plzeňský hráč se dostal až před domácího brankáře, který se proti němu nestačil včas přesunout a po jeho ráně do poodkryté klece bylo vyrovnáno. 1:1. Berani mohli překlopil skóre zpět na svou stranu z přesilové hry, ale místo toho přišel pravý opak. Po obrovské chybě Čiliaka za svou brankou dopravil do prázdné brány kotouč Matyáš Kantner a rázem z ničeho vedla Plzeň. 1:2. Více šanci už druhá třetina nenabídla, po čtyřiceti minutách teda bylo vše jinak.

Poslední dějství odšpuntoval Jan Eberle, jenž se dostal ke střele, ale jeho slabá rána neměla moc šancí na úspěch. Hosté se poté dostali díky špatnému střídání domácích zadarmo k přesilové hře, tu Berani ale skvěle odbránili. Pět minut po návratu ze šaten pálil i hned po buly Roman Vráblík, plzeňský obránce trefil puk přesně do sítě, bohužel ale jen do té boční od brány. Indiáni se následně zaměřili na obranu, což dělalo ševcům potíže, ti se nemohli dostat pořádně ani do útočné třetiny. Po dlouhých minutách se povedlo zakončit Pavlu Kubišovi, v permanenci byla lapačka Dominika Frodla. Skvělý zákrok předvedla plzeňská jednička i proti ráně Jakuba Hermana, jenž pálil hned z voleje. O chvilku později mohl utkání rozhodnout Roman Vlach, který v situaci dvou na jednoho vzal zodpovědnost na sebe, první branky v sezóně se nicméně nedočkal. V závěru utkání to domácí zkusili v šesti, ale jak pokus Bedřicha Kohlera, tak ránu Valentina Claireauxe kryl před zraky více než čtyř tisíc diváků plzeňský muž s maskou.