Hladinu Borské přehrady rozzáří vánoční strom

Zveřejněno v Z Plzně
Od - středa, 1. prosinec 2021 11:44
Hladinu Borské přehrady rozzáří vánoční strom Foto: ÚMO Plzeň 3

Čtyřmetrový vánoční strom se ve středu 1. prosince přesně v 17 hodin rozsvítí na hladině Borské přehrady. Plovoucí světelná instalace je jedinou na území města Plzně. Svítit bude až do svátku Tří králů. 

Vedení obvodu se inspirovalo vánoční výzdobou v zahraničí. „Plovoucí světelnou instalaci jsem poprvé viděl na jezeře v Rakousku. Když jsme se letos rozhodovali, jak bychom mohli vánoční výzdobu vylepšit, napadlo nás nechat instalovat něco podobného na hladině Borské přehrady. V současné době, kdy jsou omezené akce a zakázané vánoční trhy, jsem moc rád, že se nám podařilo nápad s plovoucím vánočním stromem zrealizovat,“ říká starosta centrálního městského obvodu David Procházka. Ozdobení čtyřmetrové konstrukce stromu a připojení k elektřině zajistili pracovníci Plzeňských městských dopravních podniků. Stromek zdobí 8 metrů světelného řetězu, girlandy a LED světelné hvězdy. Jako ponton pro konstrukci stromku bylo využito staré molo, které původně sloužilo v půjčovně loděk v areálu ŠKODALAND. Molo bylo přeskládáno do tvaru kříže a na něj byl pak umístěn strom. Dostat strom na vodu a ukotvit jej na hladině, to byl úkol pro Vodní záchrannou službu.

Strom si bude možné prohlédnout jak z areálu ŠKODALAND, tak z hráze nebo ze stezky vedoucí kolem přehrady. ŠKODALAND je v období od listopadu do února otevřen v čase od 10 do 18 hodin. „Jsem moc rád, že se další zajímavá instalace vánočního stromu podařila právě v areálu ŠKODALAND. Strom bude jistě zářit široko daleko a pevně věřím, že udělá radost nejen Plzeňanům, ale i přijíždějícím návštěvníkům,“ doplňuje první místostarosta Petr Baloun.

Foto: ÚMO Plzeň 3