Házenkářky Kynžvartu prohrály v derby s Plzní

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pondělí, 18. březen 2024 10:48
Házenkářky Kynžvartu prohrály v derby s Plzní ilustrační. Foto: Házená Kynžvart

Překvapení přineslo utkání 21. kola MOL ligy žen mezi Kynžvartem a Plzní. Západočeské derby zvládly lépe hostující hráčky, které zvítězily 30:28. Nejlepší střelkyní lázeňského celku byla Sofiia Bezrukovová se sedmi trefami.

Do zápasu vstupovaly jako favoritky domácí hráčky a ze začátku ukázaly svou sílu. Kynžvart udržoval vedení a zdálo se, že kontroluje vývoj utkání. Nakonec ale bylo vše jinak. Plzeň se totiž ve druhém poločase dostala do skvělého tempa, které vygradovalo otočkou ve skóre a konečným vítězstvím.

"Zápas byl vyrovnaný. My jsme věděli, že Plzeň disponuje dvěma velmi kvalitními spojkami – Schreibmeierová Simona a Fenclová Veronika – obě jsou v TOP 3 nejlepších střelkyň. V posledním zápase porazili doma Slavii, proto jsme měli takový přirozený respekt. Ukázalo se, že poslední dva zápasy, které jsme nezvládli – finále ČP s Mostem a ligové utkání rovněž s Mostem - o něco pozastavilo náš progres. Ale chtěli jsme se vrátit na vítěznou vlnu. Děvčata celý týden velmi dobře pracovala, chtěli jsme hrát nátlakově, což nás zdobí. Věděli jsme, že musíme ubránit dvě kvalitní plzeňské spojky, to se nám v prvním poločase částečně dařilo, v průběhu celého utkání jsme ale nedokázali udržet vysoké tempo hry. Tlačila nás koncovka. V druhém poločase jsme chtěli v nátlaku pokračovat, bohužel jsme nezvládli ubránit zejména střed obrany, padlo několik branek z pivota. Dnes jsme neměli tak kvalitní defenzivu, jak bysme potřebovali. Chceme se do dalších utkání odrazit a vrátit se na vítěznou vlnu," uvedl kouč Kynžvartu Peter Sabadka.