Házenkáři nakonec překvapení nedopustili. Brno v rozhodujícím zápase jasně přehráli

Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 10. duben 2022 15:54
Házenkáři nakonec překvapení nedopustili. Brno v rozhodujícím zápase jasně přehráli ilustrační. Foto: Talent tým Plzeňského kraje

Házenkáři Plzně dokonali na domácí půdě obrat čtvrfinálové série s Brnem. Po výhře 30:20 v pátém utkání se tak nejtěsnějším poměrem 3:2 na zápasy dostali mezi nejlepší celky soutěže. V semifinále čeká na Západočechy Zubří.

Stejně jako v sobotu, tak i v nedělním zápase potvrzovali Plzeňané roli favorita od úvodních minut roli. Talent rychle vedl 4:0, teprve na konci šesté minuty se střelecky prosadil i hosté. Ti se potom sice třikrát dotáhli na rozdíl jediné branky, naposledy 8:7 v 19. minutě, ale pak přišel další brankový trhák obhájců mistrovského titulu.

Sedmi góly v řadě odskočili hráči Talentu až na 15:7 a prakticky rozhodli o osudu pátého zápasu a tím pádem i celé čtvrtfinálové série. V poločase vedli domácí 16:8, tři minuty po přestávce byl stav 17:10, když přišla další série branek Talentu, který odskočil na 20:10. Rozdílem deseti branek pak také zápas skočil.