Guľa plánuje první škrty v kádru. Potěšil ho Bucha

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 23. leden 2020 18:49
gula ilustrační foto: FCVP

První tři domácí přípravné zápasy mají fotbalisté za sebou. Před pondělním odletem na soustředění do Španělska se široký kádr zúží. "Jsem tu od toho, abych dělal rozhodnutí. Je to náplň naší práce. Ale není to jednoduché, když hráči pracují, co se týká úsilí a nasazení," prohlásil kouč Adrián Guľa po čtvrtečních dvou duelech se Žižkovem a Sokolovem.

Foto: FCVP

"Zápas se Sokolovem si kluci víc užili. Bylo tam víc náběhových věcí, víc kolmosti a finálních přihrávek. Z toho pramenily věci, které kluci proměnili. Byli efektivnější a produktivnější než ráno proti Žižkovu. Asi by bylo lepší, kdybychom hrávali po obědě," řekl Guľa.

Před pondělním odletem do Španělska plánuje nový trenér škrty v kádru. Slovenský kouč na soustředění do Estepony chce sebou vzít 23 hráčů do pole a tři brankáře. "Jsem tu od toho, abych dělal rozhodnutí. Je to náplň naší práce. Ale není to jednoduché, když hráči pracují, co se týká úsilí a nasazení. Mělo by to být přirozené, ale já jsem rád, že přijali určitý náročný způsob hry. Proto nebude jednoduché teď do toho vlézt. Ale myslím, že si k tomu sedneme a s nadhledem vyhodnotíme, pro koho by bylo lepší, aby pokračoval v rozvoji talentu někde jinde. Uvidíme, jakých hráčů či hráče se to bude týkat," uvedl Guľa bez dalších podrobností. "Já potřeboval čas na mnoho informací. Jedna věc je tréninkový proces, druhá věc je zápas. Nějaká představa tam je, ale není definitivní. Jednak kvůli zdravotnímu stavu. Dneska Marko Alvir nemohl nastoupit, Dominik Janošek se zranil, Tomáš Chorý si proti Žižkovu zlomil nos. Jsou to všechno taková kontaktová zranění, ale z toho budeme vycházet," doplnil čtyřiačtyřicetiletý trenér.

Dojem na něj udělal například záložník Pavel Bucha, kterému se na podzim vydařilo hostování v Mladé Boleslavi. "Pavel byl proti Sokolovu jeden z nejlepších hráčů. Má úžasné věci. Kompliment do Boleslavi, jak fyzicky dobře ho dokázali připravit. Pomohlo mu také, že hrál pravidelně ligu. Je to i o trenérech, tudíž kompliment pro Jožku Webera. Buchu jsme viděli už na dvou pozicích, zvládá to výborně. Variabilita je důležitá, jsem s ním maximálně spokojený," ocenil Guľa.

V Esteponě se bude věnovat jiným věcem než dosud. "Ve třech zápasech jsme ještě neřešili standardky, finální fázi. Budeme se zaměřovat na individuální činnosti s detaily věcí, o které by se hráči v zápasech mohli opřít," přiblížil bývalý kouč slovenské reprezentace do 21 let nebo Žiliny.