Fotbalová příprava: Plzeň nedala Žižkovu ani gól

Od - čtvrtek, 23. leden 2020 14:13
viktoria, fotbal Foto: FCVP

V rámci druhého přátelského zápasu v zimní přípravě poměřila Viktoria Plzeň síly s Viktorií Žižkov, se kterou se naposledy utkala před osmi lety v lize. Tehdy zápas skončil 0:0 a stejný výsledek se opakoval i dnes. Ve 14 hodin pak v areálu v Luční ulici hostí Západočeši ještě Baník Sokolov.

První dobrou šanci měli viktoriáni ve 13. minutě. Čermák se skvěle uvolnil, nahrál Limberskému, ten našel Kopice, ale obrana jeho střelu zblokovala. Krátce nato pálil Herc do brankáře Švengera. Aleš Hruška se na druhé straně zaskvěl proti přímému kopu Davida Březiny.

Druhý poločas nabídl více šancí, měl je hlavně Michael Krmenčík. Během pár minut ho dvakrát vychytal Milan Švenger, jednou po pasu Čermáka přestřelil bránu. Žižkovský Miguel Luis Gil v 59. minutě trefil tyč. V 69. minutě šel do hry společně s Kayambou Tomáš Chorý, ale vzápětí se zranil v hlavičkovém souboji, a tak opět musel ze hry odstoupit. Pár minut nato do hry při trojitém střídání nastoupil poprvé za A tým Karel Žilák. Gólu už jsme se ale nedočkali.