Viktoria si napravila reputaci. Šesti góly jasně zametla se Sokolovem

Od - čtvrtek, 23. leden 2020 16:55
viktoria, fotbal ilustrační

Po dopoledním prvním zápase, v němž fotbalisté Viktorie Plzeň pouze remizovali se Žižkovem 0:0, si Západočeši spravili chuť v následně hraném duelu proti Sokolovu. Druholigový celek jasně přehráli a zvítězili 6:0.

Viktoria byla již od úvodu velmi aktivní směrem do ofenzivy a vedení se ujala ve 13. minutě. Po centru Adama Hlouška si míč do vlastní brány srazil Adam Čihák. Tři minuty nato vybojoval Hejda penaltu a Jean-David Beauguel navýšil na 2:0, o další tři minuty později navyšoval po skvělém pasu Procházky Jan Kovařík již na 3:0. Domácí se i nadále dostávali do šancí a ve 41. minutě dokázali další proměnit, po přihrávce Beauguela do prázdné branky skóroval Tomáš Hořava.

Do druhého poločasu nastoupil společně s Šimonem Gabrielem také Lukáš Pihrt z B týmu. A Viktoria ho zahájila podobně jako ten první, v 56. minutě poslal pas za obranu Pavel Šulc a tváří v tvář Jakubu Šimanovi navýšil na 5:0 Beauguel. 15 minut před koncem vyběhl na trávník poprvé za A tým pravý obránce Václav Svoboda, společně s ním šel do hry opět také Karel Žilák. Domácí fanoušci se dočkali ještě jedné branky, v 81. minutě byl faulovaný Pavel Šulc na kraji pokutového území a druhou penaltu v zápase proměnil Tomáš Hořava. Konečný výsledek byl tedy 6:0.